Çıt Çıt Saçlar Nasıl Takılır?

 

Saçlarınızı anında uzatmak, daha dolgun hale getirmek, farklı modeller, deneyebilmek adına yıllarca beklemeniz gerekmiyor. Çıt çıt saçlar imdadınıza yetişiyor. Saçlarınızla aynı renk olan doğru takıldığında neredeyse hiç gözükmeyen çıt çıt saçlar bazen hayat kurtarabiliyor. At kuyruğu modelleri, topuz modelleri veya saçlarınızın daha dolgun durmasını sağlayan kırık fönlü maşa modelleri. Siz hangisini arzu ediyorsanız çıt çıt saçlar imdadınıza yetişiyor. Peki ama çıt çıt saçlar nasıl takılır? Nasıl uygulanır? Çıt çıt saç alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Gelin birlikte keşfedelim, keyifli okumalar.

Çıt çıt satın alırken elbette ilk olarak satın aldığınız saçın kendi saç renginiz ile birebir örtüşmesine dikkat etmelisiniz.

Bu tarz saçlar saç renginizle örtüşmediğinde ortaya tam bir facia görüntüsü çıkıyor. Saç renginizle örtüşmeyen çıt çıt saçlar bırakın saçlarınızı dolgun ve havalı göstermeyi sizi oldukça demode hatta yaşlı bile gösterebilir. Saç renginize uygun çıt çıt saçı buldunuz, peki bitti mi? Elbet de hayır. Çıt çıt saçın gerçek saç olduğuna dikkat edin. Gerçek saçlar şekillendirilebilir kesilebilir hatta fön maşa işlemleri yapılırken boyanabilir. Fakat diğer plastik saçlar asla bu tarz uygulamalara izin vermemektedir. Maşa yapıldığında anında erir ve uygulayacağınız boyayı tutmaz. Ayrıca ekstra parlak görüntüsü ile yapay bir görüntü oluşturur.

Gerçek çıt çıt saçlar ise saçtan neredeyse farksızdır. Taktığınızda kimse anlamaz. Yani hem saç renginize uygun hem de gerçek saçtan yapılmış bir çıt çıt işinizi görecektir. Sıra geldi çıtçıtın nasıl takıldığına. Çıt çıt takılırken saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırın. En iç kısma çıt çıt saç uygulamamaya özen gösterin. Keza en dış kısma da. Yani çıt çıt saçı uygulayacağınız en ideal nokta saçınızın orta kısmıdır. Saçınızın orta kısmını güzel bir şekilde ayırdıktan sonra çıt çıt saçları ince olacak şekilde teker teker uygulayın. Aynı bölgeye iki, üç tane çıt çıt saç uygulamaktan kaçının. Çıt çıt saçları eşit bir şekilde saçınızda yaymaya özen gösterin. Ardından üzerine diğer saçlarınızı örttükten sonra çıt çıt saçın neredeyse görünmez hal aldığını gözlemleyeceksiniz. Son olarak saçınıza verdiğiniz aynı şekli çıt çıt saça da vermeyi ihmal etmeyin. Siz de bu yöntemler ile çıt çıt saçlarınızı çok daha etkin ve aktif bir biçimde kullanabilir, ayrıca doğal ve görünmez bir şekilde kendi saçlarınızmışcasına rahat edebilirsiniz.