Çizgili Parçalar Nasıl Kombinlenir?

Yıllar geçse de asla eskimeyen motiflerden biri çizgi detaylarıdır. Çizgili kazaklar, çizgili pantolonlar hatta çizgili fular ve atkı gibi aksesuarlar dolabınızın vazgeçilmezlerinden. Eğer sizde motiflerde çizgi desenine karşı koyamayanlardansanız eminiz bu yazı çok hoşunuza gidecek. Yazımızda birbirinden farklı tarzlara uygun çizgili parçaları kombinleme önerilerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Çizgili parçalar tek başına star olacak kadar kuvvetli bir güce sahiptir!

Bu yüzden çizgili parçaları kombinlerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta star parçanızı ortaya çıkartmak adına diğer kombin önerilerini daha tek renk ve tekdüze tutmanız olacaktır. Örneğin siyah, beyaz çizgili kazağınızın altına giyeceğiniz buz mavisi bir kot pantolon veya siyah bir kumaş pantolon kazağınızı harika şekilde ortaya çıkartacaktır.

Peki çizgili parçalar ile marine stili nasıl oluşturulur?

Yaz aylarının vazgeçilmez stillerinden biri olan marine stili bizleri adeta deniz havasına sokuyor. Siyah, beyaz veya mavi, beyaz çizgili parçalar ile kıpkırmızı bir pantolon, kıpkırmızı bir etek harika şekilde uyum sağlayacaktır. Siyah, beyaz, lacivert ve kırmızının uyumunu bir kere yakaladığınız zaman bir daha bırakmak istemeyeceksiniz. Örneğin siyah, beyaz çizgili veya lacivert, beyaz çizgili kazağınızın altına kırmızı mini bir etek giymeye ne dersiniz? Hatta eteğinizin dokusu deriden olabilir. Lateks veya deri görünümlü kırmızı eteğiniz ile üzerinize giyeceğiniz siyah – beyaz, mavi – beyaz çizgili bluzünüz adeta marina stili için biçilmiş kaftan. Elinize alacağınız minik clutch, siyah topuklu ayakkabılarınız harika şekilde uyum sağlayacaktır. Siyah – beyazın en çok yakıştığı pastel renklerden biri de pembe, mavi ve nil yeşili tonlarıdır. Tek renk olarak kullanabileceğiniz bu tonları kanvas pantolonlar, kanvas etekler de tercih edebilirsiniz. Siyah – beyaz çizgili parçalarınızı biraz olsun yumuşatacak pastel tonlar ile günlük hayata entegre edeceğiniz birbirinden farklı kombinler ortaya çıkartabilirsiniz.

 

Peki siyah – beyaz fular ve atkılar nasıl kullanılmalı? Siyah – beyaz fular ve atkılar başlı başına star olacak parçalardandır. Halihazırda dümdüz kombininizin üzerinize atacağınız siyah – beyaz tonlarda veya çizgili başka renklere sahip bir şal ile kombininizi tamamen farklı bir alana taşıyabilir, renklendirebilirsiniz. Dümdüz monokrom giydiğiniz bir günde üzerinize alacağınız çizgili bir şal, boynunuza bağlayacağız minik bir fular ile baştan aşağıya yepyeni bir kombin yapmış olacaksınız. Özellikle siyah – beyaz çizgili fular tarzı aksesuarlarınız ile kırmızı ruju kullanmayı da sakın ihmal etmeyin.