Coachella Festivali Stil İncelemesi

Dünyanın en büyük ve en eğlenceli organizasyonlarından biri olan Coachella Festivali her yıl binlerce müzik severe ev sahipliği yapıyor! Coachella Festivali sadece bir müzik festivali olarak anılsa da aynı zamanda birçok stil ikonunun katıldığı, rengarenk kıyafetlerin birbiriyle yarıştığı bir moda defilesi gibi. Biz de bu Festivalin olmazsa olmazlarından bahsedelim ve birçok güzelin stilini birlikte inceleyelim istedik, keyifli okumalar..

Rengarenk Saçlar..

Coachella Festivali deyince olmazsa olmazlardan ilki rengarenk saçlar! İsterseniz kendi orijinal saçlarınızın üzerine saç spreyi sıkarak bu tarzı elde edebilirsiniz. Pembe, mavi, turkuaz hatta rengarenk gökkuşağı formunda saçlar coachella Festivali için asla fazla durmuyor! Hatta az bile! Öyle ki birçok stl ikonunu saçlarını daha da ön plana çıkartmak için saçlarının arasına ek saçlar katıyor ve bellerine kadar saçlarını uzatıyor. Rengarenk örgüler ile saçlarını renklendiriyor, hatta saç aksesuarları ile bu görünüme daha da iddialı bir hava katıyorlar.

Vahşi Batı Tarzı

Bilindiği gibi Coachella Festivali aslında çölde gerçekleştiren bir festival. Yani gündüzleri oldukça sıcak olan çöl havası akşamları fırtınaya dönüşüyor. Bu yüzden Coachella Festivali’nin olmazsa olmazları kovboy çizmeleri ve botlar! Şortlar ile kombinlenen kovboy çizmeleri ve botlar Western bir hava katıyor. Siz de bu havayı yakalamak için püsküllü botlarınızı kot şartlarınız ile birlikte tercih edebilirsiniz kot şartlarınız ne kadar yırtık ve ne kadar detaylı boncuklu işlemeli olursa coachella Festivaline o kadar yakışacaktır.

Koruyucu Aksesuarlar

Coachella Festivalinde işlevsel ama aynı zamanda tarz giymek durumundasınız. Bunun en önemli kriterlerinden biri de geceleri kum fırtınası çıktığında ağzınızı kapatmanız için gerekecek olan bandanalar. İsterseniz boynunuza, isterseniz saç aksesuarı olarak saçlarınıza bağülayabileceğiniz bandanalar geceleri kum fırtınası çıktığında sizi korumak için oldukça önemli rol oynayacaktır. Bu popüler festivalde hem şık hem de işlevsel giyinmek en önemli kriter!