Binbir heyecanla dünyaya gelen çocuğunuzun odasını dizmek de ayrı bir zevk elbette. Büyük bir heyecanla oluşturacağınız çocuk odası fikirleriniz, hayalleriniz eminiz ki vardır.Siz yine hayallerinizi gerçekleştirin, fakat çoğu ebeveyn alışveriş yaparken bu ayrıntıları gözden kaçabiliyor, biz hatırlatalım istedik, işte çocuk mobilyası seçerken dikkat etmemiz gerekenler;

Ergonomik Oluşu

Çocuk mobilyaları genelde oldukça süslü ve elbette bebeklere, çocuklara hitap eden desenlerle doludur. Bu tarz mobilyaları kombinlemek sandığınızdan çok daha zor olabilir. Çünkü zaten odayı cıvıl cıvıl süsleyeceğinizi düşünüyoruz. Duvarlar, halı ve aksesuarlar,tablolar,oyuncaklar.. Hepsinin bir araya geldiğini düşünsenize.. Şirinlikten çok kargaşaya dönüşecektir.. Bu yüzden siz en iyisi mi çocuğunuzun mobilyalarını daha sade seçmeye özen gösterin. Ayrıca yeni yapılan çocuk mobilyalarında ileriye dönük planlarda uygulanıyor. Yani bir bebek karyolası ilerde çocuğunuzun genç bir kız olduğunda veya genç bir erkek olduğunda odasında kullanabileceği bir ranzaya, koltuğa dönüşebiliyor. Bu tarz ergonomik tasarımları tercih ederseniz Çocuğunuz büyüdüğünde de kullanabileceği için oldukça karlı olacaktır.

Nano Toksin Mobilyalar

Bu ayrıntı özellikle yeni doğan bebek mobilyalarında ortaya çıkıyor. Bebekler için özel olarak üretilmiş toksin içermeyen boyalarla boyanmış veya cilalanmış mobilyaları seçmeniz gerekiyor. Çocuğunuz bu mobilyaları soluyacak hatta belki farkında olmadan dişleyecek. Bunları göz ardı etmemelisiniz. Bu yüzden nano toksin mobilyaları tercih edebilirsiniz. Böylece hem içiniz rahat edecek hem de bebeğinizin sağlığını korumuş olacaksınız.