Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Faydalı Aktiviteler

Çocuklarınızla daha neşeli, eğlenceli ve en önemlisi öğretici zamanlar geçirmek istiyorsanız birbirinden faydalı aktiviteleri deneyebilirsiniz. işte çocuğunuzla birlikte güzel zaman geçirmenizi sağlayacak eğitici ve öğretici bazı aktiviteler.

Atasözleri ve deyimlerin anlamlarını öğrenmek, çocuğunuzun beyin gelişimi açısından çok önemlidir. çocuğunuza değer katan aynı zamanda düşünmeye iten atasözleri ve deyimler Çocuğunuz ile aranızda harika bir aktivite aracı olacaktır. birbirinize atasözleri ve deyimler ile ilgili sorular sorun. Aslında mecazi anlamda deyim ve ata sözlerinin ne anlama geldiğini tartışmamız hem sizin hem de çocuğunuzun arasında harika bir iletişim oluşturacaktır. Böylece çocuğunuz düşünmeye yönelecek ve oldukça faydalı bir zaman geçireceksiniz.

Klasik, eskilerden ama her zaman popüler olan bir diğer aktivite ise sessiz sinema! Çocuğunuz ile birlikte geçireceğiniz zamanı daha kaliteli ve değerli kılan sessiz sinema çocuğunuzun motor becerilerinin gelişmesine ve tiyatro becerilerinin gelişmesine yardımcı olur. Birlikte oynayacağınız sessiz sinema ile ünlü filmleri, dizileri, karakterleri canlandırabilir ve birlikte hoş vakit geçirebilirsiniz.

Sessiz olarak oynayabileceğiniz, çizim yeteneğini geliştiren, resim çizimi aktiviteleri de oldukça faydalı olacaktır. Birbirinize anlatmak istediğiniz şeyleri konuşmadan, sözsüz, ama resim çizerek anlatmaya çalışın. Böylece çocuğunuzun resim yeteneği gibi hayal gücü de gelişecektir. Birlikte hem eğitici hem öğretici hem de eğlenceli zaman geçirerek aranızdaki bağı daha da güçlendirebilirsiniz.