Her daim enerjik ve aktif olmak için günlük rutininize ‘sağlıklı alışkanlıklar’ eklemeye ne dersiniz? Edineceğiniz birkaç küçük alışkanlık ile bedeninizdeki farkı kısa sürede gözlemleyecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Günde En Az 2 Litre Su İçin

                      Cildinizdeki donukluktan, nemsizlikten, sindirim ve dolaşım sistemindeki bozukluklardan ve hatta göz kuruluğundan şikayetçi iseniz belki de ilacınız sadece ‘su’ içmek.. Katkısız, içeriği temiz ve her daim ulaşılabilir doğal ilacımız olan suyu içmeyi hatırlamak için telefonunuza özel aplikasyonlar yükleyebilirsiniz. Böylece günde kaç bardak, kaç litre su içtiğinizin tablosunu tutabilir ve kendinizi motive edebilirsiniz.

Sağlıklı Ara Öğünler

Belki de kendimize yaptığımız en büyük acımasızlık cips ve türevi atıştırmalıkları bolca tüketmek. Elimizin altında hangi atıştırmalık varsa tüketiyoruz kimi zaman. Uzun vadede hem görsel açıdan cilt sağlığımızı hem de fiziksel olarak iç organlarımıza verdiğimiz zararı telafi etmek için çantanıza her zaman 1 adet meyve atın. Bu meyve muz, çilek, elma yani zevkinize göre her şey olabilir. Gün içinde sağlıklı şeyler atıştırmak hem enerjinizi yerine getirecek hem de sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasına yarımcı olacak. Yani içeriğinde trans yağ ve binimum zararlı içerikler bulunan atıştırmalıklar ‘out’ sağlıklı meyve,kuruyemiş türevi atıştırmalıklar ‘in’ !

Hareket Edin

Çalışma ortamınızda hareket etmeniz çok mümkün olmayabilir, masa başı işinde çalışıyor da olabilirsiniz. Fakat asansör kullanmak yerine merdivenlerden çıkmak alışkanlıklarınızı değiştirmek için güzel bir adım. Mümkün olduğunca hareket edin, yürüyüş yapın ve merdiven çıkın. Önemsemediğiniz bu minik ayrıntılar bir araya geldikçe sağlıklı bir yaşamın kapısını aralayacaksınız. Hem bedeninize hem ruhunuza bu minik iyilikleri çok görmeyin.