Daha Diri ve Sıkı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

 

Hem yüz bölgenizde hem dekolte bölgenizde hem de bacak ve kalça bölgenizde. İstediğiniz şey dipdiri ve sıkı bir cilt ise o halde yazımızın devamına buyurun. Yazımızda yıllar geçse de cildinizi daha diri, sıkı ve yıllara meydan okuyacak şekilde korumak istiyorsanız birbirinden faydalı ipuçlarını bulabileceksiniz, keyifli okumalar.

Daha diri bacak ve kalçalar için neler yapılmalıdır?

Kadınların en büyük problemi sarkmalar, selülitler ve çatlaklar. Özellikle kalça ve bacak bölgesinde bu durumlarda çok can sıkıcı olabiliyor. Bacak ve kalça bölgesindeki sarkmaları önlemek için ufak egzersizlerin yanı sıra size birkaç bakım tavsiyemiz olacak. Portakal yağı sıkılaştırıcı bir yağdır. Elbette tek başına yeterli olmaz. Masaj yapılarak uygulandığında deriyi birazcık yaksa da kan dolaşımını hızlandırır ve uygulanan bölgeyi anında toparlayarak sıkılaştırır. Ayrıca kuru fırçalama yöntemi düzenli olarak bacaklara ve kalça bölgesine yapıldığında kan dolaşımını arttırır ve kan dolaşımı artan cilt ise sıkılaşarak toparlanır. Bunu kollarınız için yapabilirsiniz. Kol ve bacak bölgesinde kuru fırçalama yöntemini bakım rutininize ekleyerek farkı kendiniz görün.

Boyun ve dekolte bölgesinin daha diri görünmesi için neler yapılır?

Çoğu zaman yüzünüzü nemlendirirken boyun ve dekolte bölgemizi unutuyoruz. Fakat bu en çok göze batan bölgelerden biri. Boyun ve dekolte bölgesine güneş kremi başta olmak üzere tüm cilt bakım ürünlerini serumları ve kremleri uygulamayı ihmal etmeyin. Özellikle boyun ve dekolte bölgesine masaj yaparak uygulanan bu serum ve kremler uzun süre daha diri kalmasına yardımcı oluyor. Göğüslerinizi nemlendirerek çatlamaların önüne geçebilir, boynunuzu yukarı hareketler ile nemlendirerek gıdı oluşumunu engelleyebilir ve daha diri hale getirebilirsiniz.

 

Yüz bölgesinde daha diri ve daha sıkı bir cilt için yapmamız gereken ilk şey buz kompresi ile masaj. Sabah akşam olmak üzere günde 2 kere buz kompresi ile masaj bir haftada cildinizin daha sıkı görünmesine, detoks etkisi ile toksinlerin atılmasına ve ödemlerin atılarak şiş yüzün daha diri ve sıkı görünmesine yardımcı olur. Sizde deneyin farkı hemen görün. Görmüş olduğunuz gibi çok basit yöntemler ile tüm vücutta deri ve sıklık sağladık. Bu yöntemleri düzenli olarak uygulamak ise şart. Düzenli olarak uyguladığınızda yıllara meydan okuyan cildiniz ile bu bakım rutinlerini bir araya getirerek yaşlanma belirtilerinin önüne geçebilirsiniz.