Estetik müdahaleye gerek kalmadan elinizdeki makyaj malzemeleri ile “estetik” etkisi yaratmaya ne dersiniz? Ünlülerinde kullandığı bu dudakları dolgun gösteren makyaj hileleri ile daha çekici dudaklara kavuşabilirsiniz. İşte kolaylıkla deneyebileceğiniz pratik öneriler.

Beyaz Kalem

Göz içlerine sürülen kemik rengi ve beyaz kalemler gözleri olduğundan büyük gösterir. Genel anlamda açık renklerin uygulandığı bölgeler daha fazla ön plana çıkar. Beyaz kalemi tıpkı dudak kalemi kullanma mantığı ile dudaklarınızı çerçevelemek için kullanın. Dudak çevrenizden beyaz kalem ile geçin. Ardından yüzük parmağınız ile dağıtıp doğallaştırın. Bu yöntem dudak çıkıntılarınızın daha yüksek görünmesine yardımcı olacak. Ardından ruj uygulamanızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda rujunuzun çevresi daha pürüzsün aydınlık ve keskin duracak.

Ombre Efekt

Koyudan açığa doğru degradeli bir görünüm daha dolgun dudaklar için en etkili hilelerden biri. Dudak çevrenizi daha koyu tonlar içe çerçeveleyin. İç kısımlara doğru aynı tonun 1-2 ton açığını kullanarak devam edin. Ortaya ise çok daha açık bir ruj uygulayarak tüm renklerini birbirine karıştırın. Bu yöntem sanki dudağınızın ortası şişkinmiş ve bu yüzden daha fazla ışık alıp parlıyormuş gibi gösterecek. Son dokunuş olarak dudağınızın sadece orta kısmına dudak parlatıcısı uygulayarak etkisi iki katına çıkarabilirsiniz.

Aydınlatıcı Etkisi

Aydınlatıcılar yüzün yüksek noktalarını daha fazla ön plana çıkarmak için kullanılır. Dudağı dolgun gösterecek en önemli unsurlardan biride dudak çizgisinin daha kalkık ve çıkık görünmesidir. Bunun için üst dudak çizgisi hattına ve burun ile dudak arasında kalan orta bölüme aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bu üst dudağınızın daha fazla dikkat çekmesine ve daha kalkık görünmesine yardımcı olacaktır.