Dalmaçyalı Deseni Nasıl Kombinlenir?

Sıklıkla görmediğimiz desenler arasında yer alan dalmaçya deseni 2019 yılında en trend olan desenlerin başında yer alıyor. Bildiğiniz gibi sıklıkla puantiye deseni, leopar deseni ve hatta zebra desenine rastlıyoruz. Fakat dalmaçyalı desenini çok sık görmüyoruz. Bunun en önemli nedenlerinden biri de dalmaçya deseninin yıllar öncesinde moda oluşuydu. Fakat günümüzde ünlü isimlerin özellikle festivallerde tercih ettiği dalmaçya desenini de sık sık görmeye başladık. Peki bu farklı desen nasıl kombinlenir? Günlük hayata nasıl entegre edilir? Gelin birlikte keşfedelim, keyifli okumalar.

Dalmaçya desenini kombinlerken en ama en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biri sadece deseni ön plana çıkartmak adına farklı desenlerle kombinlememeniz. Yani üzerinizde tek bir desen taşıyacaksınız bu tek başına dalmaçya deseni olmalı. Peki dalmaçya deseni ile hangi renkler uyum sağlar? Nasıl kombinler elde edebilirsiniz?

Pembe tonları

Eğer kokoş kişiliğinizi yansıtmak istiyorsanız dalmaçya deseni ile pembe tonlarınının tümü harika şekilde uyum sağlayacaktır. Sizleri birer barbie bebekmiş gibi gösterecek kombinlerinizin yıldız parçası haline gelecek dalmaçyalı desenini pudra pembesi veya daha koyu pembe tonları ile kombinleyebilirsiniz. Keza mor tonları da dalmaçya deseniyle çok yakışıyor.

 

Kırmızı ve dalmaçya deseni

Dalmaçya desenine en çok yakışan renklerin başında şüphesiz kırmızı tonları geliyor. Nar çiçeği tonlarından daha derin kırmızılara hatta bordo tonlarına varana kadar bu tonlar dalmaçya deseni ile ayrılmaz bir bütünlük içerisindedir. Eğer sizde kırmızı rujunuzu kullanmak, kırmızı bir tişört ve altına dalmaçya desenli pantolonunuzu kombinlemek istiyorsanız o halde bu renklerin birbirine olan uyumunu inanamayacaksınız. Dalmaçya deseni ile giyeceğiniz ayakkabılar daha nötr tonlarda toprak tonlarında veya nude tonlarda olmalıdır. Bu tarz ayakkabıları tercih ederken zarif olmasına dikkat edin. Stiletto tarzı ayakkabılar dar paça skinny jeans ve dalmaçya desenli pantolonlar ile harika şekilde uyum sağlar. Eğer dalmaçya desenini tişörtünüz de veya sahte kürkünüzde kullanacaksanız işiniz nispeten daha kolay. Altına giyeceğiniz pastel tonlarda bir pantolon veya kot rengi bir pantolon işinizi görecektir. İşte dalmaçya desenini günlük hayatta uyarlamanın farklı yolları. Sizde sıradan desenlerden sıkıldıysanız ve giydiğiniz desen ile dikkat çekmek, farklılık yaratmak istiyorsanız o halde dalmaçya desenini mutlaka denemelisiniz.