Damatlık Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde gelinlerin yardımcısı olarak birçok moda evinde çalışan kişi bulunuyor. Dolayısıyla gelinin zevki ve kişisel beğenisi ile muhteşem gelinliğe ulaşması çok daha kolay. Fakat konu erkekleri gelince çoğu zaman erkekler sadece çevresine arkadaşlarına sorarak hareket edebiliyor. Damatlık seçiminde önemli olan noktalar nelerdir, damatlık seçerken nelere dikkat edilir? Yazımızda sizleri yönlendirmek amacıyla bu detaylardan bahsettik, gelecek zamanda düğününüz var ise bu yazıyı okumak biraz olsun telaşınızı azaltacak ve daha doğru damatlığa ulaşmanıza yardımcı olacaktır, keyifli okumalar..

Vücudunuzu Tanıyın

İlk olarak vücudunuzu tanıyarak işe başlayın. Nasıl ki kadınların gelinlik modelleri birbirinden farklı ise damatlık modelleri de birbirinden farklıdır. Örneğin göğüs kupu daha geniş olan bir geline straplez gelinlikler önerilmez, veya armut tipi kadın vücuduna A kesim gelinlikler önerilir.. Bunun gibi daha birçok detay sayabiliriz.. Bu durum erkekler için de geçerlidir. Bacağınızın uzunluğuna, omzunuzun genişliğine, göbeğiniz olup olmadığına varana kadar birçok ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin Smokin tarzı damatlıklar bel kuşağı bağlandığından dolayı ve genellikle bu bel kuşağı saten olduğundan dolayı göbek bölgenize çok daha fazla dikkat çekecektir. Bu yüzden eğer herhangi bir şekilde göbeğiniz var ise ve göbeğinize dikkat çekmesini istemiyorsanız Smokin tarz damatlıklardan kaçınmalısınız.. Bunun yerine göbeğinizi biraz daha gizleyecek, sizi biraz daha fit gösterecek yelekli damatlıklara yönelebilirsiniz.

Ceketin içerisinde ekstra olarak yeleği bulunan damatlıklar önünüzü kapattığından dolayı göbek bölgenizdeki fazlalıkları saklamanıza yardımcı olacaktır. Eğer nispeten kısa bir boyunuz var ise bacak boyunuzu uzatmak için kemere vurgu yapacak damatlıklar seçebilirsiniz. Ceketinizin önünü açık bırakacak yelek giymeyecek ve gösterişli bir kemer takarak bacak boyunuzun uzunluğuna vurgu yapacak bir damatlık proporsiyonunuzu harika gösterecektir! Eğer geniş omuzlara sahipseniz O halde vatkası biraz daha dar damatlıkları tercih edebilirsiniz. Geniş omuzlara sahip kişilerde yüksek vatkalı ceketler çok daha geniş algılanmasına neden olur, ve bu da proporsiyonunuzu düzgün göstermez. Bu yüzden daha vatkasız veya süngeri daha az ceketler tercih etmenizde fayda var.

Damatlığın Rengi

Damatlığın rengi de bir o kadar önemli.. Eğer daha esmer veya kumral tonlardaysanız beyaz, krem rengi damatlıklar teninize çok yakışacaktır. Eğer ten renginiz biraz daha açık ise veya sarışınsanız lacivert ve siyah damatlıklara yönelebilirsiniz.