Işıl ışıl parlayan bir cildin çekiciliğine kimse hayır diyemez. Yüzümüze yaptığımız makyajın tamamlayıcısı parlak ve çekici bir boyun, içten ışıldayan elmacık kemikleri ve pürüzsüz bir göğüs dekoltesinden geçer. Dekolte bölgesinin bakımını çok kişi hafife alır ama aslında yaşlanma belirtilerini ilk görülmeye başlandığı yer dekolte bölgesidir. Peki dekolte bölgesi bakımı için neler yapabiliriz?

Elbette ilk olarak tüm vücudumuzun ihtiyacı olan şey nemlenmek. Dekolte bölgesini de nemlendirmeyi ihmal etmemenizi öneriyoruz. Özellikle duştan çıktıktan sonra eğer az zamanınız var ise bebe yağı ile hafifçe nemlendirebilirsiniz. Bu cildinizin çok daha parlak, sağlıklı ve ışıl ışıl görünmesine yardımcı olacaktır. Bir diğer önemli nokta ise gıdı bölgenize en azından haftanın birkaç günü masaj yapmanız. Gıdı bölgesi çok çabuk sarkar ve yaşı belli eder. Bunun önüne geçmek için elinizin tersiyle gıdı bölgemizde minik dokunuşlar yapın, tokat gibi fakat daha hafif dokunuşlar. Bunun nedeni o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak istememiz. Kan dolaşımı hızlanan bölge toparlanır ve sarkmaya karşı korunmuş olur. Eğer etkiyi daha da arttırmak isterseniz içeriğinde kan dolaşımını hızlandırıcı yağlar bulunan özel sıkılaştırıcı kremler de kullanabilirsiniz.

Dekolte bölgesi sivilcelenmeye çok müsaittir. O yüzden temizliği de çok önemlidir. Yüzünüze uyguladığınız kil maskesini hafifçe boynunuza ve hatta göğüs hizasına da uygulayabilirsiniz. Bu derinlemesine temizlik sağlarken hem de renk eşitliği sağlayacaktır. Dekolte bölgesine çok ince partiküllü peelingler de uygulayabilirsiniz. Fakat bu bölge kemiklere çok yakın olduğundan hassasiyet gösterebilir, o yüzden fazla bastırmaya özen gösterin.