Dekolte Bölgesi Bakımı Ve Güzelliği İçin Öneriler

Kadınların en fazla önem verdikleri yerlerden biri şüphesiz yüzleri. Yüzümüzün bakımı yaparken bazen boynumuzu unutabiliyoruz.. Özellikle boynumuz, dekolte bölgemiz ve yüzümüz komple bir bütündür. Bu yüzden bu üçlüyü birbirinden ayırmadan tüm bakımı bir arada yapmamız gerekiyor. Her gün cildinize krem uygularken nemlendirici veya tonik uygularken boynunuzu, dekolte bölgenizi es geçmeyin. Unutmayın yaşlanma belirtilerinin belli olmaya başladığı ilk yerlerden biri de boyundur. Bu yüzden boyun ve dekolte bölgenize de ekstra olarak bakım yapmak için bazı önerilerde bulunduk. İşte dekolte bölgesi bakımı ve güzelliği için öneriler, keyifli okumalar..

Dekolte bölgesinin bakımının temel kuralı yüzünüze uyguladığınız temizleme jellerini, maskeleri, peelingleri boynunuza ve dekolte bölgenize de uygulamamızdan yana olacaktır. Özellikle kil maskelerini boynunuza ve dekolte bölgenize kadar getirmelisiniz. Herhangi bir makyaj yaptığınızda boyun makyajını ihmal etmiyorsunuz. Fakat sadece yüzünüzü yıkayıp boyun bölgenize unutabiliyorsunuz. Bu yüzden en azından makyaj temizleme mendilleri ile boynunuzdaki ve dekolte bölgenizdeki makyajı temizlemeyi ihmal etmeyin. Sıra geldi nemlendirme adımına!

Yüzünüzden farklı olarak gıdı ve boyun bölgenize biraz daha sert hareketlerle nemlendirebilirsiniz. Bu bölgeyi çalıştırmak yüzü çalıştırmaktan çok daha zordur. Bildiğiniz gibi masaj ile kan dolaşımını artırmak mümkün. Bu yüzden boyun bölgenize hızlı bir şekilde masaj yaparak gıdınızı da hafif bir şekilde elinizin tersiyle tokatlayarak daha dinç, daha diri bir boyun bölgesine sahip olabilirsiniz. Eğer dekolte bölgenizi ekstra olarak güzel, parlak ve bakımlı göstermek istiyorsanız bu bölgeye içerisinde hafif ışıltılar olan bir nemlendirici uyguladıktan sonra özellikle boyun bölgesindeki kemiklerinizin üzerine aydınlatıcı geçin. Bu dekolte bölgenizin parıl parıl parlamasına yardımcı olacak. Eğer dekolte bölgeniz açık bir elbise giyeceksiniz o halde elbiselerinize bulaşmayan sprey formda hafif örtücü olan dekolte bölgesi makyaj spreylerinden de faydalanabilirsiniz.