Yaz gelmesiyle birlikte dolaplardaki dekolteli kıyafetlerde ortaya çıkmaya başladı. Ünlülerin dekolte kıyafetler giydiğinde ciltlerinin nasıl sağlıklı ve ışıl ışıl göründüğünü farketmişsinizdir. Kulağa biraz ilginç gelse de “vücut makyajı” son dönemlerin en çok tercih edilen trendlerinden biri. Evet bazen yüzümüze makyaj yapmak bile zor geliyor. Fakat vücut makyajını özel günlerinizde kullanabilirsiniz.

Göğüs Dekoltesi Makyajı

Derin v yakalı bluzlar, omuzu açık elbiseler… Kadınların en estetik yerlerinden biri olan boyun ve göğüs dekoltesini nasıl daha güzel gösterebiliriz. Öncelikle bunun için asla yüzümüze uyguladığımız fondötenleri tercih etmemeliyiz. Bunun sebebi terlediğimizde bu kozmetik ürünlerin kıyafetlerimize bulaşıp bizi rezil edecek olmasıdır. Büyük kozmetik marketlerinde sprey formda veya ıslak mendil gibi satılan “suya dayanıklı” kapatıcı nitelikte içinde hafif ışıltılar bulunan ürünler satılmakta. Bu ürünleri özellikle temiz nemlenmiş ölü derilerden arındırılmış cildimize uygulamalıyız. Bir süre kurumasını bekledikten sonra kıyafetlerimizi giyebiliriz.

Bacak Makyajı

Victoria’s Secret meleklerinin sırrı açığa çıktı. Bronz ışıl ışıl damarsız ve pürüzsüz görünen bacakların sırrı meğer makyajmış. Bacak makyajına başlamadan önce mutlaka epilasyon yapıp vücut peelingi veya özel kıllı liflerle bacaklarınızı ölü derilerden arındırın. Sprey formda bacak makyajı ürününüzü elinize özel eldiven geçirerek uygulayın. Bu tarz ürünler suya dayanıklı olduğundan elinizden çıkmayacaktır. Bacak makyajınızı uygularken ürünü homojen bir şekilde dağıttığınızdan emin olun. Suya dayanıklı makyaj malzemeleri hızlıca sabitlendiğinden lekeli bir görüntüye neden olabilir. Bir süre kuruduktan sonra mini elbiselerinizi ve şortlarınızı giymeye hazırsınız!