Dermapen yani cilt gençleştirme operasyonu son yılların en popüler estetik uygulamalarından biri. Bildiğiniz gibi ciltte bulunan kolajen doku aslında gençliğimizin sırlarından da biridir. Kolajen seviyesi gençlik yıllarında daha yüksek miktarda olduğundan cilt daha dolgun, gergin, parlak ve sağlıklı gözükür. Zamanla kolajen miktarı düştükçe ciltte sarkmalar, kırışıklıklar ve cansız bir görüntü meydana gelir. Dermapen yöntemi ile cilt dokusunu iyileştirmek mümkün.Bu yöntem herhangi bir cerrahi işlem gerekmiyor..

Cilt üzerinde mikro milimetrik binlerce gözenek bulunmaktadır. Bu gözeneklerin içerisine hyalüronik asit, çeşitli vitaminler ve kolajen desteği sağlanarak cildin kaybettiği elastikiyet cilde geri kazandırılır. Bu sayede cilt eskisi gibi dolgun, parlak, sağlıklı ve genç görünür. Özellikle hyalüronik asit cilt için çok faydalı bir asit çeşididir. Ayrıca bunların yanı sıra kişinin kendi hücrelerinden alınan cilt dokusunu iyileştirici içeriklerde cilde tekrar uygulanabilir. Bu yöntem için mutlaka profesyonel bir hizmet gerekmektedir. Öncelikle uygulamanın yapılacağı yer mutlaka çok steril olmalıdır. Daha sonra cildinizde uygulama yapılacak bölge de sterilize edilmektedir.

Yaklaşık bir bir buçuk saat içinde tamamlanan işlem sonrası kişi hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Ciltte şişlik ve kızarıklık oluşması görülebilir. Özellikle hassas ciltler için bu durum bir iki gün içerisinde normale dönecektir. Dermapen işlemini ayda bir kez tekrarlayarak 5 – 6 seans sonrası gözle görülür bir etki gözlemlemek mümkündür. Dermapen uygulaması sonrası cildinizde alacağınız etki 8 -9 hafta sürecektir. Bu süre her ciltte değişkenlik göstermektedir.