Vücudumuzdan zararlı maddeleri, toksinleri atmaya yardımcı olan bu mucizevi yiyecekleri düzenli olarak tüketerek hem sağlığınızı koruyabilir hem de şişkinliklerinizden ve ödemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Limon

Bilinen en etkili antioksidan yiyeceklerinden biri de limondur. limon hem içerdiği yüksek oranda C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirir hem de detoks etkisi yaratarak vücuttaki toksin maddelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Ayrıca limonun yüksek oranda yağ yakıcı etkisi de vardır, bilinen en etkili tüketim şekli ise sabahları bir bardak suyun içine sıktığınız limonu düzenli bir şekilde tüketmektir.

Sarımsak

Yemeklerimizin olmazsa olmazı en güzel lezzet verici yiyeceklerden biri de sarımsaktır. Sarımsak doğal bir antibiyotiktir hastalıklara karşı direncinizin artmasına yardımcı olurken Detoks etkisi de yaratır. Özellikle kışın soğuk algınlıklarından korunmak için de tüketilmelidir.

Brokoli

Çocukların yemekten çekindiği büyüklerin de besin rutinlerinine bir türlü dahil edemediği brokoli en etkili detoks yiyeceklerinden biridir. Özellikle karaciğer için çok faydalıdır. Eğer brokoliyi tüketmekte zorlanıyorsanız hoş lezzetteki diğer meyveler ile karıştırıp suyunu da içebilirsiniz.

Yeşil çay

Hem her yerde bulunuyor hem de gün içinde tüketmesi oldukça kolay. Ara öğünlerde, atıştırmalıklarınızın yanına bir bardak da yeşil çay eklemeyi ihmal etmeyin, rutininize ekledikçe etkisini farkedeceksiniz.

Maydonoz

Özellikle iltihap söktürücü etkisi bilinen maydanoz vücudun bağışıklık sistemini ve dolaşım sisteminin en sevdiği Detoks yiyeceklerinden biridir. Yine suyunun içilmesi daha fazla miktarda tüketilmesini kolaylaştırmaktadır. Maydonoz ve limonu birleştirerek detoks etkisini 2′ ye katlayabilirsiniz!