Diş Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Diş beyazlatmak için Doğal yöntemler, dişlerinize kimyasal açıcılar uygulamaktan çekiniyorsanız o halde evdeki malzemeler ile doğal diş rengi açıcı ürünlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Nasıl mı? yazının devamına bekleniyorsunuz..

İlk yöntemimiz diş hassasiyeti yaşayanlar için geliyor. Eğer dişlerinizi diş beyazlatıcı ürünlerle ve kimyasal hiçbir madde ile fırçalayamıyorsanız  dişlerinizi yıpratmadan, bakımını yapacak hem de dişlerinizi parlatarak beyazlatacak bir yöntem önerelim. İhtiyacınız olan tek şey ılık formda bir Hindistan cevizi yağı..

Özellikle yemeklerden sonra bu yağ ile ağzınızı çalkalayarak diş yüzeyinin parlamasını ve zamanla beyazlamasının sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem ile diş etleriniz onarılarak yumuşayacak ve hassasiyeti gidecektir.

Eğer dişlerinizde herhangi bir hassasiyet sorunu yok ise çok daha kısa sürede dişlerinizi beyazlatacak diğer bir yöntem ise elma sirkesi. Elma sirkesi içerdiği doğal bileşenler ile hem ağız kokusunu önler, ağızdaki bakterileri giderir hem de dişleri parlatarak beyazlamasını sağlar. Bir bardak suyun içerisine 1/3 olacak kadar elma sirkesi koyun ve gün aşırı bu karışım ile ağzımızı gargara yapın.1 haftaya kalmadan dişlerinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

 

Eğer birkaç gün içinde direk sonucu görmek istiyorsanız o halde ihtiyacınız olan doğal kaynak zerdeçal. Bir miktar zerdeçal tozunu diş fırçanıza alarak dişlerinizi nazik bir şekilde fırçalayın. Bu işlem 2-3 dakika sürmeli. Ardından dişlerinizi diş macunu ile fırçalayarak bakımınızı sonlandırın. Bu işlemi her gün tekrarladığınızda 2-3 güne kalmadan dişlerinizin bir iki ton renginin açıldığını fark edeceksiniz.