Doğal Cilt Bakımı İçin Maske Tarifleri

Doğal cilt bakımı adından da anlaşılacağı gibi evde organik malzemeler ile hazırlayabileceğiniz bir cilt bakımı türüdür. Özellikle doğal maskeler içerisinde herhangi bir zararlı kimyasal bulundurmadığından dolayı, hem de kolay bir şekilde hazırlandığından dolayı birçok kadının favorisidir. Sizde cilt bakım ürünlerine fazla bütçe ayırmadan temiz içerikli ürünler ile cilt bakımı maskeleri hazırlamak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Doğal Cilt Bakım Maskesi Tarifleri

Siyah Noktalar İçin Cilt Bakım Maskesi Tarifi

Cildi temizleyen, gözeneklerin içerisindeki kir ve yağ oluşumunu engelleyen, aynı zamanda gözeneklerin zamanla küçülmesine yardımcı olan siyah noktalar için doğal maske tarifini uygulamak çok kolay. Evde bulunan doğal maske yardımı ile çok faydalı ve cildinizi besleyici bir maske yapabilirsiniz. Yaş mayayı ılık su yardımıyla hafifçe ezin. Kıvamının maske kıvamında olması için fazla su eklememeye özen gösterin. İster parmaklarınız ile isterseniz fırça yardımı ile burun çevrenize yoğun bir şekilde uygulayın. Eğer cildinizin geri kalanı yağlı ise tüm cildinize uygulayabilirsiniz. Eğer yanak, burun kısımları veya dudak kısımları kuru ise o zaman sadece burun bölgenize bu maskeyi uygulamanızı öneriyoruz. Mayanın içerisindeki faydalı bakteriler ve mayanın sıkılaştırma özelliği sayesinde cildiniz lekelerden kurtulacak, gözenekleriniz temizlenecek ve en önemlisi siyah nokta oluşumu sona erecektir. Bu maskeyi haftada bir gün duştan çıktıktan sonra gözeneklerinizin en açık olduğu zaman uyguladığınızda çok daha fazla verim alabilirsiniz.

Kuru Ciltlere Özel Nemlendirici Cilt Bakım Maskesi

Kuru ciltlerin en büyük problemi şüphesiz ciltlerinin hassas olması, kızarması ve alerjik olmasıdır. Piyasada bulunan birçok cilt bakım ürününün içerisinde paraben başta olmak üzere alkol türevleri de bulunur. Parfüm türevleri, paraben türevleri cildi rahatsız eder. Bunun yerine evde bulunan bal ile doğal cilt bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Bal cildin elastikiyetini arttıran, cilde nem veren özel bir içeriktir. Dilerseniz balı tek başına cildinize uygulayarak cildinizin beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. Dilerseniz balın içerisine bir miktar tarçın koyarak cilt lekelerinden de kurtulabilirsiniz. Herhangi bir doğal maskeyi uygularken ilk olarak bileğinizin iç kısmında deneyerek alerjik olup olmadığını kontrol ediniz.