Doğal Dalgalı Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında zamanımız çok kıymetli! Zamanımızın çoğunu eğlenerek, gezerek ve bol bol fotoğraf çekerek geçirmek istiyoruz. Saçlarımızı yaparken kaybettiğimiz zamanı geri kazanmak için size ısı bile kullanmadan pratik dalgalı saç modelleri yapabileceğinizi söylesek? Evet yanlış duymadınız hiçbir ısı işlemine maruz bırakmadan saçlarınızı kolayca şekillendirmek için geceden yapacağınız birkaç kolay pratik yöntem ile saçlarınızı ertesi güne hazırlayabilirsiniz! iİşte doğal dalgalı saç modellerini kolayca yapmanın pratik yolları;

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızın hafif nemini ne alın, fakat tamamen kurutmayın. Saçlarınızın boy ve uçlarına bir bakım yağı uyguladıktan sonra saçlarınızı kendi etrafında döndürerek tel toka ile tutturun. Bu saçlarınızın kendi kendine şekillenmesini sağlayacak. Doğal yağ ile saçlarınızın kurmasını sağlayacak ve ertesi günü doğal kıvırcık saçlar ile uyanmış olacaksınız. Oldukça pratik bir yöntem!

Saç Modelleri

Bir diğer yöntem ise çok daha doğal etkili ve oldukça kolay! Bunun için yine saçlarınızın hafif nemli olması gerekiyor. Hafif nemli saçlarınızı bir bandana yardımı ile sarmayı deneyin. Saçlarınızı bandanaya sardıktan sonra tüm saçlarınızı içten dışarı doğru şekilde bandana etrafında dolayın ve böylece bir gece uyuyun. Sabah uyandığınızda saçlarınızdaki dalgaya inanamayacaksınız! Parmaklarınız yardımı ile dalgalarınızı bozmadan tek tek ayırın, daha sonra dilerseniz saçlarınızın gün boyu formunu ve hacmini korunması için bir saç spreyinden yardım alabilirsiniz. Doğal dalgalı saçlarınızı herkes nasıl yaptığınızı soracak ve bu dalgalı saçlar hiçbir maşa ile yapamayacağınız kadar doğal ve özgün görünecek. En önemlisi saçlarınızla hiçbir zarar vermeden doğal dalgalı saçlara kavuşmuş olacaksınız.

Bu iki pratik yöntemi de özellikle yaz aylarında saçlarınızı kurutmak istemiyorsanız, saçlarınızı ısı işlemine maruz bırakmak, yıpratmak istemiyorsanız deneyebilirsiniz. Saç sağlığınızdaki değişimi kısa sürede fark edeceksiniz. Deniz suyu, havuz suyu, klor gibi olumsuzuklar zaten saçlarınızı yıpratıyorken saçlarınızı her gün, bir de ısı işlemine maruz bırakmayın. En önemlisi zamandan tasarruf etmek ve ertesi güne mükemmel saçlar ile başlamak için bu iki yöntemi de sık sık kullanabilirsiniz. Hiçbir malzemeye ihtiyaç duymayacaksınız, bu yüzden oldukça pratik olacaktır!