Doğal Dalgalı ve Seksi Saçlara Nasıl Kavuşulur?

Son dönemlerin en popüler trendlerinden biri de birçok ünlü modelin uyguladığı yataktan kalkmışcasına doğal dalgalı saçlar. Bu saçlar maşa ile yapılmıyor veya fön ile sabitlenmiyor. Aksine saçların kendi doğal dalgası gibi duruyor bir nevi plaj dalgası görünümü yaratıyor. Bu tarz saçlar hem çok özenilmemiş görünüyor, hem de bir taraftan çok seksi. Eğer sizde fazla vaktinizi almadan çok kısa bir sürede saçlarınızı doğal dalgası ile kullanmak istiyorsanız yazımıza kulak verin. Çünkü bu yöntem hem saçlarınızı asla kırmayacak, hem de ısı işlemlerine maruz kalmadığınız için vakitten ve nakitten kazanmış olacaksınız, keyifli okumalar.

Seksi saçlara kavuşmanın ilk yolu tertemiz saçlardan geçiyor. Bunun için saçlarınızı kremsi bir şampuanla yıkadıktan sonra hafif nemli kalacak şekilde kurutun. Saçlarınızı tamamen kurutmamaya özen gösterin. Saçlarınıza şekillendirici ve kremsi formdaki ürünü veya saç bakım yağını uyguladıktan sonra kendi etrafında döndürüp bir tel toka yardımı ile sabitleyin. Dilediğiniz sıklıkla bu sabitleme işlemini yapabilir ve dilediğiniz aralıklarla saçlarınızı ayırabilirsiniz. Fakat unutmayın saç tellerinizi ne kadar kalın ayırır kendi etrafında çevirip tel toka ile sabitlerseniz dalgalarınız o kadar büyük veya küçük olacaktır.

İri ve Daha Sıkı Bukleler İçin

Yani iri bukleli saçlar için saçlarınızı ikiye ayırıp sabitleyebilir daha doğal bukleli ve daha küçük dalgalı saçlar için saçlarınızı 5-10 tutama ayırıp kendi etrafında çevirerek sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde uyuduğunuzda ertesi güne saçlarınız kıvırcık bir şekilde uyanacaksınız..

 

Isı İşlemine Maruz Kalmadan Doğal Dalgalar

Üstelik hiçbir ısı işlemine maruz kalmadan. Saçlarınız kendi kendine kuruyacak, doğal dalgası sabah seksi bir şekilde ortaya çıkacaktır. Dilerseniz saçlarınızın bu dalgasını gün boyu sabit tutmak adına saç spreyinden değil deniz tuzu spreyinden faydalanabilirsiniz. Deniz tuzu spreyi saçlarınıza ekstra bir doku katacağı için hem saçlarınızın bozulmasını ve elektriklenmesini önleyecek, hem de saçlarınıza biraz daha kıvırcıklık katacaktır. Ayrıca bu yöntemleri denemeden sadece deniz tuzu spreyi ile ıslak saçlarınızı hafif avuç içinizde kurumasını sağlayarak saçlarınızın ekstra kıvırcık olmasına yardımcı olabilirsiniz. Siz de ısı işlemlerine maruz kalmadan saçlarınızı doğal ve seksi bir şekilde kullanarak hem zamandan tasarruf edeceksiniz, hem de saçlarınız uzun vadede yıpranmamış olacak.