Evde bulunan doğal malzemeler ile vücut bakım kreminizi, saç maskenizi, makyaj temizleme ürününüzü hazırlamak ister misiniz? Cildiniz acil durum alarmı verdiği zamanlarda kullanabileceğiniz, güvenilir,doğal, temiz içerikli hem de cep dostu güzellik tarifleri yazımızda, keyifli okumalar..

Doğal Nem Deposu Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı içinde cilt için faydalı birçok bileşenin bulunduğu mucizevi bir nem deposudur. Bu yağ ile makyajınızı çıkartabilirsiniz. İçerdiği yoğun besleyici yağ ile suya dayanıklı göz makyajlarınızı ve tüm ten makyajınızı çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda tıpkı bir krem gibi tüm cildinizi nemlendirebilir, çatlak oluşumunu önleyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağını oda sıcaklığında bekleterek katı halden sıvı hale geçmesini sağlayın. Tüm saç diplerinize masaj yaparak yağı yedirin.Başınıza bir havlu sararak 6-7 saat bekletin. Bu saçlarınızın neme doymasını sağlarken kırılmış ve yıpranmış saç uçlarını besleyerek pürüzsüz görünmesine yardımcı olacak.

Aloe Vera Bitkisi İle Serbest Radikallere Karşı Savaşın

Cilt için birbirinden faydalı mineralleri bünyesinde barındıran Aloe Vera bitkisi doğal bir antioksidandır. Alerjik kızarıklıklarda, sivilce lekelerinde, yaşlanma etkilerinde kolaylıkla başvurabileceğiniz aloe vera bitkisini evinizde besleyerek ihtiyacınız olan her an taze bir şekilde kullanabilirsiniz. Ortadan ikiye ayırdığınız bitkinin içindeki sıvıyı tüm yüzünüze kullanabileceğiniz gibi gece yatmadan önce uygulayarak sabaha kadar maske etkisi de alabilirsiniz. Bu yöntem tüm gece boyunca cildiniz ve vücudunuz dinlenmeye çekilmişken onarım, iyileşme sağlayacak. Özellikle kapanmayan yaralar ve tahrişlerde aloe vera bitkisini kullanarak cildin iyileşme hızını arttırabilir, bağ dokuyu güçlendirebilirsiniz.