Genellikle kadınlar yaşlanmayı azaltmak için çeşitli yöntemlere başvurmakla birlikte bakımlarını da düzenli olarak yapmaktadırlar. Tabi bu yöntemlerden cerrahi yöntemler yerine doğal olanları tercih etmelisiniz. Bu uygulamaların hem yan etkisi yoktur hem de yapımı ve uygulaması oldukça kolaydır.  Bu kürlerin tariflerini sizlerle paylaşıyoruz.

1.Kür: En çok tavsiye edilen ve en çok kullanılan besin maydanoz en doğal kürdür. Maydanozun zayıflatıcı etkisi genel olarak herkes tarafından bilinir. Pek çok rahatsızlıkta etkilidir. Gençlik veren ve vücudu dinçleştiren besinlerin de başında gelmektedir.

Maydanoz kürünün hazırlanışı ise şu şekildedir: Bir tutam maydanoz (15-20 yaprak yeterli olacaktır) bir miktar limon suyu ve su eklenerek blenderda karışım hazırlanır. 15 gün boyunca her sabah aç karnına içilir. Bu kür, dinçlik hissi verir ve uygulanmaya başlandığının ikinci gününde etkisi hissedilir. Bu kür, aynı zamanda toksin attırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, enfeksiyon riskini azaltır.

2.Kür: Kırmızı pancar da cilt gençleştirmede kullanılan besinlerden bir diğeridir. Beden için arındırıcı ve temizleyici etkiye sahiptir. Bir gece önceden sirkeye yatırılan kırmızı pancar, sirkenin temizleyiciliğinden faydalanılarak bu gece boyunca temizlenir. Ertesi sabah bir litre suyun içine koyularak kaynatılır. Bir süre demlenmesi beklenir ve süzülür. Üç hafta boyunca günde üç defa aç karnına içilir. Bu kür her gün taze olarak yapılmalıdır, böylece etkisini daha çabuk gösterecek ve daha etkili bir sonuç sağlanacaktır.