Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri

Kalın, yoğun ve tüm gün boyunca cildinizde duran makyajları akşam temizlemek size oldukça zor geliyor olabilir. Zor gelmesi bir yana yanlış makyaj temizleme yöntemini tercih ettiğinizde özellikle cildinizi sağa sola çekiştirerek yıpratırsınız. Bununla da kalmaz cildinizin daha çabuk yaşlanmasına neden olursunuz! Makyaj yapmak cilde çok büyük bir zarar vermiyor olsa da yanlış makyaj temizleme yöntemi ile cildinize daha büyük bir zarar verebilirsiniz. İşte doğal yöntemler ile makyaj çıkarma teknikleri;

Çift Fazlı Makyaj temizleme sularının en büyük özelliği hafif yağlı oluşlarıdır. Bu yüzden suya dayanıklı makyajlar dahil olmak üzere en ağır makyajları bile kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Fakat elinizde çift fazlı makyaj temizleme suları yok ise o halde mutfağa giderek doğal bir zeytinyağı alın! Bu zeytinyağı ile hafifçe göz makyajınızı ovuşturarak çıkarmaya başlayın. Zeytinyağının mucizevi etkisi ile kirpiklerinizdeki maskara kalıntıları, eyeliner kalıntıları ve tüm göz makyajınız bir anda çözülecektir. Göz makyajınızı temizledikten ve yıkadıktan sonra sıra cilt makyajınızda.. Cilt makyajınız içinde doğal zeytinyağını ellerinizin arasında ısıtarak uygulayın. Tüm tam makyajınızın bir çırpıda arındığını göreceksiniz. Elbette zeytinyağının cildinizden çıkartmak için hafif bir yüz temizleme ürünü ile cildinizi yıkayabilirsiniz.

Makyaj Temizleme Tekniği

Bir diğer yöntem ise birçok güzellik gurusunun ve makyaj artistinin uyguladığı bir yöntem olan Hindistan cevizi yağı ile makyajı arındırmak. Ağır makyajları çıkartmak ne kadar zordur bilirsiniz. Birçok makyaj artisti Hindistan cevizi yağı ile bu ağır makyajı bir anda çözdürüyor ve derinlemesine temizlik sağlıyor. Bu yöntem özellikle suya dayanıklı makyaj yaptığınızda oldukça işe yarayacak bir yöntem. Tüm makyaj kalıntılarından cildiniz arındığı gibi aynı zamanda Hindistan cevizi yağının içerdiği doğal yağlar ve Aminoasitler ile cildinizi derinlemesine beslenecek ve kurumadan makyajdan aranacak. Bu iki yöntemde özellikle kuru ciltler için önerilir. Ekstra yağlı veya sivilceli bir cildiniz var ise bu yöntemleri denemeniz önerilmez.

Siz de eğer elinizde makyaj temizleyici bir ürün kalmadığında zor durumda hissediyorsanız ve makyajınızı çıkarmakta zorlanıyorsanız bu iki yöntemden birini deneyerek makyajınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Özellikle zeytinyağı hemen hemen her evde bulunan doğal bir güzellik yöntemidir. Zeytinyağı ile makyajınız çıkardığınızda cildinizde hiçbir makyaj kalıntısı kalmayacak ve cildiniz kurumadan, yıpranmadan, kızarmadan ve tahriş olmadan makyajınız arınacaktır.