Sağlıklı, parlak, muhteşem saçlar herkesin en büyük dilekleri arasında yer almaktadır. Çoğumuz daha kıvırcık saçlar sahip olmak, kepekten kurtulmak, parlaklık kazanmak ve hacim artırmak gibi sebeplerle tonlarca ürüne para harcıyor. Esas sorun bu ürünlerin içerisindeki kimyasallardan kaynaklanıyor. Saç ürünlerinde bulunan sülfatlar ve diğer kimyasal maddeler saçınızın kuru ve kırılgan olmasına sebep olmakla birlikte saç deriniz tarafından da emilebilmektedir.

Sağlıklı saçlar için ip uçlarını sizler için bir araya getirdik.

Kafa Derinize Masaj Yapın

Kafa derinizin sağlıklı olması o hayal ettiğiniz muhteşem saçlara kavuşmanın anahtarıdır. Duştan önce kafa derinize 5 dakika boyunca doğal yağlarla masaj yapın. Bu masaj saç derinizin nemlenmesine yardımcı olur ve kan dolaşımını artırır. Lavanta yağı gibi uçucu bir yağ deneyebilirsiniz. Eğer hassas bir cilde sahipseniz zeytin yağıda aynı etkiyi yapacaktır.

Saçlarınızı Nemli Tutun

Kıvrımlı ve kuru uçlara sahip saçlar neme ihtiyacı olduğunun en büyük sinyalleridir. Saçlarınızı çok uygun fiyatlı çözümlerle nemlendirebilir ve sağlığına kavuşturabilirsiniz. Biberiye yağı ve jojoba yağı karışımını saçlarınıza uygulayın ve havlu ile sarın. 45 dakika beklettikten sonra durulayarak duşunuzu tamamlayın.

Besleyici Yiyecekler Yiyin

İster inanın ister inanmayın diyetinizin saçlarınıza büyük etkisi vardır. Güçlü ve sağlıklı saçlar için biyotin bakımından zengin besinler ve A, E vitamini içerikli gıdalarla beslenin. Koyu yeşil yapraklı sebzeler, fındık, domates gibi besinler bu vitaminleri içermektedir.

Cansız Saçlarınızı Tazeleyin

Limon ile yapacağınız masaj saçlarınıza ihtiyacı olan canlılığı verecek toparlanmasına yardımcı olacaktır. Nemli saçlarınıza limon suyu ile masaj yapın. Masajı saç derinize kadar uyguladıktan sonra 5-10 dakika bekleyin ve durulayın.