Sağlığınıza ve saçlarınıza zarar vermeden saç bakımı yapmak oldukça zordur. Çoğumuz saç bakımı için kozmetik mağazalarından aldığımız ürünleri kullanıyoruz. Ama bunlar fark etmesek de bunlar bize zarar vermektedir. Eğer daha fazla zarar görmek istemiyorsanız bunun için doğal yöntemler vardır. Herhangi bir sakıncası olmaksızın evde kendinizde yapabilirsiniz.

Zeytinyağlı Saç Maskesi

En çok kullanılan ve en çok fayda gösteren saç bakım maskesidir. Saçlarınızın görümüne parlaklık kattığı kadar direnç de katar. Hızlı ve sağlıklı uzamasına yardım eder. Kırıkların azalmasını sağlar. Eğer sizde bu maskeyi uygulamak isterseniz yapılışı oldukça basittir. Saçınızın uzunluğuna göre yarım su bardağı zeytinyağının içine 1 yumurta sarısı katıp karıştırın. Saçlarınızı hafif nemlendirip diplerden başlayarak uçlara kadar maskeyi uygulayın, 30 dakika geçtikten sonra yıkayabilirsiniz. Sonucun iyi olması için 2-3 saat bekleyebilirsiniz.

Ballı Saç Maskesi

Balın cilt’e olan faydalarını hepimiz biliyoruzdur. Bu faydaları saç içinde geçerlidir. Saça direnç ve parlaklık verir, sağlıklı uzamasın yardım eder. Yapımı da uygulaması kadar eğlenceli ve zevk vericidir. Bir kaba 5 su bardağı önceden kaynatılmış suyu koyun ve yarım yemek kaşığı bal ekleyin. Bal çözülene kadar karıştırın. Sacınıza uyguladıktan sonra biraz bekleyin ve ardından durulayın. Artık sağlıklı ve parlak saçlara sahipsiniz.

Lavantalı Saç Maskesi

Saç dökülmesini önlemek ve hızlı uzamasını sağlamak için en çok kullanılan saç maskesidir. Hazırlamak ve uygulamak oldukça basittir. 3 su bardağı önceden kaynatılmış suyun içine 60 gram lavanta ekleyin ve karıştırın, daha sonra demlenmeye bırakın. Demini aldıktan sonra saça uygulayın biraz bekleyip durulayın ve işte artık mükemmel saçlara sahipsiniz.