Doğal Taş Takı Fikirleri

Birbirinden mucizevi faydaları olan ve görünümleri ile göz dolduran doğal taşları takı olarak kullanmak harika bir fikirdir. birçok taşın ten ile temas ettiğinde gösterdiği etkiler ile kendinizi daha pozitif ve sağlıklı hissedebilirsiniz. İşte bazı doğal taşları takı olarak kullanmak için fikirler;

Akik Taşı

İç içe geçmiş bir çok kahve tonunun birleşmesiyle oluşan akik taşı harika bir bileklik olacaktır. Tek tek akik taşlarının bir araya sıralı bir şekilde dizilmesi ve bilek ile temas etmesiyle birlikte bilekten geçen damarların sağlığında etkilidir, dolayısıyla kalbin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Akik taşı aynı zamanda büyük bir nazar kovucudur. Kötü gözlerin ve kötü enerjinin size yaklaşmasını engelleyen akik taşını bileğinizde bulundurduğumuzda özellikle kalp damar sağlığı açısından oldukça faydalı olacaktır.

Kehribar Taşı

Kehribar taşı içerisinde birçok fosili barındırır.. Takı yapımında ise oldukça kullanılan bir taştır. Rengi açık sarıdan kahveye hatta kızıla kadar değişebilmektedir. Yarı saydam bir taştır. Bu yüzden küpe olarak kullanmak çok hoş olacaktır. Isıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özelliği açığa çıkan kehribar taşı daha da parlamaktadır. Özellikle gün ışığını aldıkça ışığını daha fazla yansıtan kehribar taşı bedeni olumlu anlamda etkilemektedir, tüm pozitif düşünceler için kullanabilirsiniz.

Ametist Taşı

Mürdüm mor tonlarına varana kadar birçok farklı rengi bulunan ametist taşı harika görünümü ile gönülleri fetheder. Ametis taşının özelliklerini kolye olarak kullandığınızda enerji mutluluk huzur canlılık verir. Canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Hafif kalbinizin üzerine doğru kullandığınızda kalp sağlığınızı yakından etkiler, pozitif enerji yayar. Kanı temizler, alerjiye iyi gelir. Aynı zamanda radyasyondan ve negatif enerjiden de sizi koruyacaktır.