Doğal Taşların Gücü

Doğadan gelen birçok şey bize bir nimettir. Buna doğal taşlar da dahil.. Birçok doğal taşın birçok psikolojik sorununa, cilt sorununa, hatta diğer iç organı sorununlarına bile iyi geldiği bilinmektedir. İşte doğal taşların birbirinden faydalı mucizevi etkileri;

Sitrin Taşı

Karamel ve altın renkleri arasında harika bir görünüme sahip olan sitrin taşı birçok hastalığa iyi gelmektedir. sitrin taşının harika bir enerjisi ve tedavi etkisi vardır. Kendinize olan özgüveninizi güçlendirecek, sizi huzura kavuşturacak ve dinlendirecek olan sitrin taşı dolaşımı hızlandırır hazımsızlığa iyi gelir ve huzurlu kavuşmamıza yardımcı olur. Eğer sitrin taşının aksesuar olarak boynunuzda taşırsınız size özgüven ve güç vereceği gibi nefes alıp vermemizi de kolaylaştıracaktır. Negatif enerjiyi pozitife çeviren sitrin taşı aynı zamanda kas ve eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.

Aqua Marine Taşı

Denizden gelen mucizevi bir taş olan Akuamarin Deniz suyu anlamına gelmektedir. Tertemiz buz mavisi ve içi gözüken şeffaf kristal olan Akuamarin görünümü ile gönülleri Feth etmektedir. Akuamarin çok değerli bir taştır. Gerçek Akuamarini anlamak için çok dikkatli bakılmalıdır. Akuamarin taşının değerini arttıran şey içinin şeffaf saydam ve temiz oluşudur. Akuamarin taşı solunum yolları rahatsızlıklarına, astım boğaz ağrısı, bronşit sindirim sistemi rahatsızlıklarına çok iyi gelmektedir. Ayrıca çene kemikleri diş kemikleri ve boyun çevresindeki eklemlerin ağrısına da oldukça iyi geldiği bilinmektedir.

Opal Taşı

Opal taşı rengarenk görünümü ile oldukça dikkat çekicidir. Yeraltı sularının hareket etmesi ve toprağın çökmesi sonucu oluşur. Opal taşı özgüveni arttırır, utangaçlığı azaltır ve duygular konusunda doğru karar vermenize yardımcı olur. Ayrıca göz sağlığı için de oldukça faydalı bir taştır.