Doğal Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Tırnaklarınızı güvenle sergilemek ve oje sürmeden de bakımlı görünmelerini sağlamak istiyorsanız tırnak beyazlatma yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Eğer sararmış, bakımsız ve ojesiz asla dışarı çıkamayacağınız tırnaklarınız var ise bu doğal yöntemler ile kısa sürede tırnak renginin açılmasını ve daha bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte doğal tırnak beyazlatma yöntemleri;

Tırnaklarınızın sararmasının sağlıksal bir sorunu yok ise bu doğal tırnak beyazlatma yöntemleri ile tırnaklarınızı kısa sürede beyazlatabilirsiniz. Uygulayabileceğiniz ilk yöntem tırnak sağlığın için de oldukça faydası olan limon yöntemidir. Limon içerdiği asidik özelliği ile hem bakteri oluşumunu önler hem tırnak yüzeyinin parlamasına yardımcı olur, hem de tırnak sararmalarının rengini açarak tırnaklarınızın daha beyaz ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Bunun için manikür suyuna 3-4 damla veya daha fazla limon damlatarak bir süre bekletebilirsiniz. Özellikle haftada bir, iki gün bu yöntemi tekrarladığınızda tırnak yüzeyindeki sararmaların azaldığını ve tırnaklarınızın beyazladığını farkedeceksiniz.

2. Yöntem ise diş macunu yöntemi. Diş macununu tırnaklarınızın üzerine uygulayarak bir süre bekleyin. Ardından durulayın. Tırnaklarınızın bir anda bir 2 ton kadar beyazladığını fark edeceksiniz .Yalnız uyarmamız gerekiyor, bu yöntem tırnakları ve tırnak etlerini fazlaca kurutuyor. Bu yüzden ayda bir iki kereden fazla yapmanızı önermiyoruz. Ayrıca bu yöntemi uyguladıktan sonra mutlaka tırnak etlerinize, tırnaklarınıza ve ellerinize yoğun miktarda nemlendirici uygulamalısınız. Aksi halde tırnaklarınızın kırılmasına engel olamayabilirsiniz.

Her iki yöntemde de düzenli uygulama yapmak ve tırnak sağlığınızı korumak için düzenli bir şekilde tırnaklarınızı nemlendirmeniz oldukça önemlidir. Çünkü bu yöntemler asidik yöntemler olduğundan dolayı tırnak renginizi açar fakat aynı zamanda ellerinizi, tırnaklarınızı bir miktar kurutur. Bu yüzden tırnaklarınızı zeytinyağı ile ovarak nem dengesini sağlayabilirsiniz.

Son olarak tırnaklarınızın beyazlığını korumak için tırnak üzerinize şeffaf bir cila uygulayabilirsiniz. Bu cila gün içinde tırnaklarınızın daha güçlü, kırılmadan kalmasına yardımcı olacak ve aynı zamanda sararmasını da engelleyecektir. Özellikle nikotin tüketiyorsanız sigaranın da tırnaklarınızı sararmasına neden olabileceğini unutmayın. Bu tarz alışkanlıklardan uzak durarak gerek cilt, gerek saç, gerekse tırnak sağlığınızı kontrol altına alabilirsiniz.