Doğal Ürünler İle Makyaj Malzemesi Nasıl Yapılır?

İçeriğinde binbir çeşit zararlı madde bulunan makyaj malzemelerindense evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz üstelik çok daha uygun fiyatlı ve temiz içerikli makyaj malzemeleri yapmak istemez misiniz? Özellikle çok fazla makyaj yapmıyorsanız ve makyaja ayıracak bütçeniz kısıtlı ise kendi makyaj malzemelerinizi yapabilirsiniz. Yazımızda doğal yöntemler ile makyaj malzemesi nasıl yapılır ve nasıl kullanılır gibi pratik yöntemlerden bahsettik,, keyifli okumalar..

Dudak Mürekkebi ”Tint” Yapımı

Meşhur markaların dudak mürekkeplerini yani tint olarak geçen dudak dövmelerini mutlaka duymuşsunuzdur. Likit formda tıpkı oje ambalajına benzeyen bir ambalajla satışa sunulan bu titntlerin aslında içeriği çok basit maddelerden oluşur. Siz de kolaylıkla bu dudak mürekkeplerini yapabilirsiniz. Özellikle fazla makyaj yapmıyorsanız ve dudaklarınızın renginin gün boyu kaybolmasını istemiyorsanız bu pratik ürünü hem dudaklarınızda, hem de yanaklarınızda kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız olan şeyler boşaltılmış ve temizlenmiş bir oje şişesi veya oje şişesine benzer fırçalı bir ambalaj. Bir miktar toz formda gıda renklendiricisi, biraz doğal yağ, Hindistan cevizi yağı olabilir. Tüm bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra ihtiyacınız olan şey bir miktar ılık su olacak. Ilık suyun içerisine ister kırmızı, isterseniz turuncu veya pembe renkteki gıda boyasının döktükten sonra formunun daha yumuşak ve dağıtılabilir olması için bir miktar Hindistan cevizi yağı veya istediğiniz esansiyel bir yağ koyabilirsiniz. İyice çalkaladıktan sonra tint, dudak mürekkebiniz hazır. Bu tinti dilerseniz yanaklarınıza likit allık gibi, dilerseniz dudaklarınıza ruj gibi uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta bu tinti parmaklarınız ile homojen bir şekilde dağıtmak.

Sıra geldi allık yapımına! Allık için ihtiyacınız olan şey dilediğiniz renkte güller! Bu gülleri bir dövecek ile güzelce ezdikten sonra suyunu çıkartın. Bu suyu dilediğiniz favori nemlendiriciniz ile veya bir miktar vazelin ile karıştırarak akışkan forma getirin. İşte krem allığınız hazır! Yanaklarınızda gül pembesi renkleri görmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Temiz içerikli bu krem allığı dilerseniz dudaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Hafif parlak bitişli olmasını istiyorsanız içerisine bir miktar simli bir far da ekleyebilirsiniz. Tüm makyajlarınızda kullanabileceğiniz doğal renk de cildinizi sağlıklı gösteren bu allığı dudaklarınızda da tıpkı bir dudak nemlendiricisi gibi kullanabilirsiniz. İçeriği temiz makyaj malzemeleriniz hazır! Keyifle kullanın!