Bazı insanların işlerinin çok yolunda gittiğini ve elde etmek istedikleri şeylere kısa sürede ulaştıklarını fark etmişsinizdir. Belki de bu insanların sırları doğru insanlarla doğru iletişimler kurabilmeleridir. Gün içinde birçok işimizi çeşitli meslek gruplarına ait çalışan insanlarla iletişim ile hallediyoruz. Kurduğunuz iletişim hem karşı tarafa olumlu veya olumsuz sinyaller yollarımıza neden oluyor hem de işimizi kolaylaştırıp zorlaştırmamıza..

Özellikle nazik ve hoş kelimeleri seçen insanların insan ilişkilerinin daha iyi olduğunu fark etmişsinizdir. Bu her zaman geçerli olmasa da nezaket ve ricada bulunmak çoğu zaman işlerinizi yoluna koymamıza ve daha çabuk halletmemize yardımcı olabilir. İnsan olarak en büyük özelliğimiz olan iletişimi neden etkin kullanmayalım ki?İnsanlarla olan iletişimiz bize aynı zamanda farklı kapılar da açabilir. İnsanların güvenini kazanmak, onların zihninde nazik ve kibar bir insan olara yer etmek onların bize olan yaklaşımını da değiştirecektir. Örneğin kendinizi düşünün, gün içinde her ne iş yapıyorsanız mutlaka çok yoruluyorsunuz.. Bir insanın size olan yaklaşımı gün içindeki yorgunluğunuzu perçinleyebilir ya da size kendinizi daha hafif hissettirebilir. Size bir işi ricada bulunarak yaptırmak isteyen biri ile mi daha rahat iletişim kurabilirsiniz yoksa emrivaki ve kaba bir şekilde yaklaşan biriyle mi?

Eminiz ki Siz de kendinize kibar yaklaşan biriyle çok daha güzel iletişim kurabilirsiniz ve eminiz işini daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. İletişiminin ve tatlı dilin açamayacağı bir kapı yoktur. Yeter ki dilimizİ ve beynimizi güzel bir şekilde kullanmayı bilelim.