Makyajın en önemli adımlarından biri pürüzsüz, aydınlık ve dinlenmiş gözüken göz altlarıdır. Bunu kapatıcılar ile sağlayabiliyoruz fakat bazen yanlış kapatıcı uygulaması bizi rezil edebiliyor. Peki doğru kapatıcı uygulamanın püf noktaları nelerdir? İşte makyaj artistlerinin de uyguladığı doğru kapatıcı hileleri;

Ilk olarak kapatıcının rengini belirlemek oldukça önemli. Evet aydınlık göz altları istiyoruz fakat göz altlarınız fazla sorunlu ve mor ise ne kadar aydınlık kapatıcılar uygularsanız bu bölge o kadar ön plana çıkacaktır. Yani aslında göz altlarınız daha mor daha gri ve daha yorgun gözükecektir.Bunun önüne geçmek için ilk olarak corrector denilen renk düzenleyici ürünlerden kullanmalısınız. Morluklarınızı ve koyu kahve lekelerinizi  corrector ile kapattıktan sonra üzerine kapatıcı uygularsanız sonuç çok daha iyi olacaktır.

Kapatıcıyı üçgen halinde uygulamak gece makyajlarına çok yakışıyor fakat makyaj artistleri bunun günlük makyaj için ağır kaçacağını düşünüyor. Kapatıcıyı yanaklarınıza kadar indirmek ve büyük bir alanı kapatmaya çalışmak gündüz makyajlarına hiç de yakışmıyor. Bu yüzden en doğal kapatıcı uygulaması için makyaj fırçalarını ve süngerlerini tercih edebilirsiniz. Bir miktar uyguladığınız kapatıcıyı parmaklarınızla makyaj süngeri ile veya fırçalar ile güzelce dağıtmaya özen gösterin. Kalıp gibi durmaması göz altlarınızın hala nemli ve aydınlık durması doğallık açısından önemli.

Son olarak eğer çok ıslak yapıda bir kapatıcı kullanıyorsanız mutlaka transparan yani renksiz bir pudra ile kapatacınızı sabitlemeyi unutmayın. Aksi halde kapatıcı dakikalar içinde çizgilerinize dolarak size daha yorgun bir ifade katacaktır.