Ruj çoğu kadının makyajının tamamlayıcı unsuru ve olmazsa olmazıdır. Hatta bazı kadınlar için makyaj sadece hafif bir allık ve rujdan bile ibaret olabilir. Ancak ruju doğru sürmek onu sevmek kadar önemlidir. Kötü ve beceriksizce sürülmüş rujlar ya da rujunuzu sürdükten sonra oluşan görüntüler hiç de hoş durmaz. Birkaç ufak taktik ile bu hoş olmayan görüntülerden kurtulabilir, dudaklarınızın daha çekici ve güzel şekilde ön plana çıkarabilirsiniz. Mevsimlere, makyajınıza, cilt tonunuza hatta ruh halinize göre onlarca renk arasından seçeceğiniz rujunuz ile kendinizi ifade edin. Makyaj dünyasının en renkli elemanı olan rujları doğru kullanalım ve böylece güzelliğimizi çekicilik ile süsleyelim.

Dudak Kaleminden Yardım Almayı Es Geçmeyin

Bazı kişiler hele de mat ruj sürerken dudak kalemi kullanmanın gereksiz olduğunu düşünürler. Oysaki dudak kalemi kusursuz bir şekilde ruj sürmeniz için işinizi oldukça kolaylaştıracak bir yardımcıdır. Rujunuza uygun tonda seçeceğiniz bir kalem ile dudak çevrenizi belirlemeniz ve bu çerçevenin içinde kalacak şekilde ruj sürmeniz dudak hatlarınızı daha belirgin yapar. Bu da rujun daha kolay sürülmesini ve daha güzel görünmesini sağlar.

Kuru Dudaklarda Çizgili Görünüm

Nemsiz kalmış ve kurumuş dudaklara çözüm olarak sürülen özellikle koyu renk rujlar çizgi görünümü oluşturur. Ayrıca mat rujlar dudakların kurumasına sebep olur ve yine aynı hoş olmayan görüntüyü oluşturur. Bunun için dudaklarınızı sık sık yüzünüz için kullandığınız nemlendirici krem ile nemlendirmeniz gerekir. Bir de rujunuzu sürmeden önce renksiz bir dudak balmı kullanmak bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Dişlere bulaşan rujlar da dikkat edilecek bir diğer detay. Sadece tek bir ruj sürmek için pek çok özelliğe dikkat etmek gerekiyor gibi görünebilir ama bunlar zamanınızı almayacak ve sizi hoş olmayan görüntülerden kurtaracak adımlar. Ruj söz konusu olduğunda çoğu kadının başına gelen bir problem rujun dişlere bulaşmasıdır. Bunu önlemek için rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızı “o” harfi yapacak şekilde uzatmanız ve parmağınızı ağzınıza götürerek dudaklarınızı sürmeniz.