Kan Dolaşımını Hızlandırın

Eğer ince ve cansız dudaklara sahipseniz bu 2 yöntem ile dudaklarınızı 5-6 saate kadar daha dolgun ve pürüzsüz gösterebilirsiniz. İlk yöntem çok pratik. Diş fırçanızı güzelce temizledikten sonra nazikçe dudaklarınızı fırçalayın. Bu yöntem hem dudaklarınızın üzerindeki ölü deriyi alacak hem de kan akışı hızlandığı için dudaklarınız bir anda şişecek ve daha dolgun görünecek.

İkinci yöntem ise kan dolaşımını hızlandıran yağlar ile dudakları şişirmek. Özellikle tarçın yağı uygulanan bölgeyi karıncalandırır ve kan dolaşımını hızlandırarak hafifçe dolgunlaştırır. Eğer dudaklarınızın daha uzun süre dolgun kalmasını istiyorsanız boş bir dudak parlatıcısı kutusuna tarçın yağı dökerek gün içinde dudaklarınıza bu yağı uygulayabilirsiniz.

Dudak Çerçevesinin Önemi

Hem açık parlak renk hem de mat koyu renk rujları uygulamadan önce rujunuzun rengine uygun bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçevelemek, dış hatları belirginleştirmek dudaklarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Dudak çizgisini fazla abartmadan hafifçe dışarıdan çizebilir, dudağınızın ortasına gölge vererek etkiyi arttırabilirsiniz. Açık ve parlak renk rujların dudağınızı koyu rujlardan daha dolgun göstereceğini de unutmayın.

Parlaklık, Dudak Kontürü

Rujunuzu uyguladıktan sonra dudaklarınızı bir lip gloss yani parlatıcı uygulayarak daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüz kontüründe olduğu gibi dudak kontüründe de gölge vermek oldukça önemli. Alt dudağınızın kıvrım yerine koyu tonda bir kontür ürünü uygulayarak sanki dudağınızın dolgunluğundan gölge düşmüş izlenimi yaratabilirsiniz. Ayrıca dudaklarınızın üst kısmına şampanya tonlarında bir parlatıcı uygulayarak daha kalkık,dolgun ve dikkat çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.