Estetik operasyon geçirmeden gününüzü kurtaracak doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri yazımızda. Sizde bu doğal yöntemleri deneyerek geçicide olsa dudaklarınızı bir iki kat daha dolgun gösterebilirsiniz.

Nane Yağı

Piyasadaki dudak dolgunlaştırma ürünlerinin içeriğinin birinci sırasında genel olarak bulunan bir yağdır. Nane yağı uygulanan bölgeyi harekete geçirip karıncalandırarak şişmesini sağlar. İsmi yağ olsa da nemlendirici değil kurutucu etkiye sahiptir. Nane yağını direk cilde uygulamak ciddi kimyasal yanıklara neden olabilir. Bu nedenle mutlaka başka yağlar ile karıştırılarak seyreltilip kullanılmalıdır. Nane yağı ile karıştırabileceğiniz bazı yağlar; badem yağı, e vitamini, avokado yağı gibi yüksek oranda nem veren yağlar ile karıştırabilirsiniz. Bu şekilde dudaklarınız kurumayacak ve hassaslaşmayacak. Nane yağını seyreltmeden kullanmaktan kaçının.

Tarçın Yağı

Tarçın yağı nane yağından bir tık daha etkili dudak dolgunlaştırıcı yağlardan biridir. Sürülen bölgede hafif bir yanma ve acı hissi yaşatabilir. Yanmanın etkisi ile dudaklarınız saniyeler içinde şişip dolgunlaşacaktır. Tarçın yağı nane yağına oranla daha az kurutucu etkiye sahip olsa da fazla hassas ciltler yine bu yağı başka yağlar ile seyreltip kullanabilir. Tarçın yağının dudaktaki etkisi 3-4 saat devam eder. Eğer gün içinde tazelemek isterseniz dudak parlatıcınızın içine birkaç damla tarçın yağı damlatarak gün içinde etkisini kaybettikçe tazeleyebilirsiniz.

Karabiber Yağı

Dudak dolgunlaştıran yağlar içinde belki de en acı vereni karabiber yağıdır. Sürülen bölgeden ciddi bir dolgunluk sağlar fakat seyreltilmeden kullanıldığında yanığa sebep olabilir. Karabiber yağını nemlendirmesi yüksek olan vazelin ile karıştırıp lip balm olarak kullanabilirsiniz.