Kadınlar dudaklarını dolgun göstermek için farklı yöntemler denerler. Kimi doğal yollar denerken, kimi cerrahi yollara başvurmaktadır. Makyaj hileleri ile de dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz.

  • Dudak dolgunlaştırmanın en basit yöntemi dudağımıza rujumuzu süremeden önce rujumuzdan bir veya iki ton koyu olan dudak kalemimizi uygulamaktır. Dudak kalemleri doğru uygulandığında dudaklarınızı dolgunlaştırmak için oldukça etkili bir yöntemdir.
  • Son zamanlarda dudak dolgunlaştırmak için dudakları vakumlama yöntemi kullanılıyor. Kısa süreli bir dolgunluk yaratsa da bir çok kadının gözdesi olmuş durumda. Dudağınızın sığacağı yuvarlak ya da elips şeklinde bir kaba bu kapak olabilir kapağa dudaklarımızı yerleştiriyoruz ve içindeki havayı ağzımız ile vakumluyoruz. Bu şekilde 5 ile 10 dakika arası beklemek dudaklarınızın dolgunlaşması için oldukça yeterli bir süre. 5-10 dakikadan fazla kaldığında dudakta morluklar meydana getirebilir.
  • Dudakları dolgunlaştırmak için doğal yollardan biri de, diş fırçanıza mercimek tanesi kadar diş macunu sıkıp dudaklarınızı hafif hafif 30 saniye kadar fırçalamanız. Eğer fazla bekletirseniz, dudaklarınız sızlamaya başlayacaktır. Bu yüzden 30 saniye gibi bir süre dudaklarınızı dolgunlaştırmanız için yeterli olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra dudaklarınızı yumuşak bir havlu ile sürtündürmeden hafif hafif kurulayınız.
  • Dudak büyütmek için viks de kullanabilirsiniz. Fakat dudaklarınızda yaralar ve çatlaklar var ise viks dudaklarınızdaki yaraları daha çok açacak ve canınızı daha çok yakacaktır. Viksin dudakları dolgunlaştırma özelliği naneli oluşundan geliyor. Naneli ve yakıcı olması dudakları dolgunlaştırıyor ve kırmızıya döndürüyor.