Elimizdeki makyaj malzemelerini çok daha işlevsel bir şekilde kullanabiliriz. Örneğin dudak parlatıcılarınızı önereceğimiz bu yöntemler ile çok çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz.Önerilerimizi moda defilelerinde makyaj artistlerinin de uyguladığı yöntemlerden derleyerek oluşturduk;

Aydınlatıcı Olarak

Evet evet yanlış duymadınız! Dudak parlatıcısını aydınlatıcı olarak kullanan birçok güzellik gurusu bulunuyor. Elmacık kemiklerinizin üzerine bir miktar dudak parlatıcısını yayın, yalnız bunu parmaklarınızla yedirip büyük bir alana yaymaya özen gösterin. Bu aydınlatıcınızı ıslak bir hale getirecek ve sanki cildiniz içeriden ışıldıyormuş gibi gözükecek. Yalnız dikkat etmemiz gereken bir nokta var, saçlarınız dudak parlatıcısına yapışabilir. Bu yüzden bu uygulamayı yaptığınız gün saçlarınızı salmak yerine at kuyruğu şeklinde toplayabilirsiniz.

Göz Kapaklarınıza Baz Olarak

Pigment sim veya sedefli far kullanacaksanız göz kapaklarınızda bu tarz farların daha iyi tutunabilmesi için bir baz oluşturmanız gerekmektedir. Baz ne kadar yapışkan olursa simler ve pigmentler de o kadar iyi tutunur. Birçok makyaj artisti göz kapaklarında da dudak parlatıcısını kullanmaktadır. Yalnız bu tarz ürünler direk göze uygun üretilmediği için dikkat etmenizde fayda var az miktarda ve dengeli şekilde uygulayarak göz içinde kaçırmamaya özen gösterin.

Yeni Ruj Yaratmak İçin

Klasik ruj renklerinden sıkılanlar için harika bir yöntem geliyor: İstediğiniz renk, sarı, yeşil ,mavi, turkuaz toz farları  dudak parlatıcınızla karıştırarak yeni bir ruj rengi elde edebilirsiniz! Bu yöntem hem oldukça pratik hem de istediği ruj rengini bulamayanlar için oldukça yaratıcı. Bingo!