Düğününüze aylar kaldı, peki siz en özel gününüze hazır mısınız? İşte düğününüze aylar kala aşama aşama bakım rehberi! Hiçbir detayı unutmayın ve en özel gününüzde göz alıcı olun..

Dişler

Evet diş bakımımızı daima yapmalıyız ama düğün günü kocaman içten bir gülümseme için inci beyazı dişler sizce de harika olmaz mı? Bunun için diş bakım rutinize ekstra beyazlatma etkili diş macunlarını ve plak oluşumunu engelleyen ağız bakım sularını dahil edebilirsiniz. Mümkünse profosyonel bir diş bakımı yaptırabilir, mavi ışık teknolojisi ile daha beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Saçlar

 

1-2 ay öncesinden başlayacağınız saç bakımınıza içten de destek vermek için bolca E vitamini içeren yiyecekler tüketebilirsiniz. Ayrıca hem cilt hem de saç sağlığı için bolca su içmeyi de ihmal etmeyin. Saçlarınıza her hafta nem veren maskeler uygulayarak düğün gününüze ışıl ışıl, yumuşacık saçlarla hazırlanabilirsiniz. Saç bakım yağlarını da rutininize dahil ederek etkiyi 2 katına çıkartabilirsiniz. Birkaç ay saçlarınızı ısı işlemlerinden uzak tutarak dinlendirmek saçlarınıza çok iyi gelecektir.

Cilt Bakımı

Her zaman yaptığınız cilt bakımınıza ek olarak siyah nokta bantları ve kil maskelerini de her hafta uygulayarak daha duru bir cilde sahip olabilirsiniz. Düzenli yapacağınız peeling ile ölü derilerinizden arınabilir düğün günü makyajınızın daha pürüzsüz gözükmesini sağlayabilirsiniz. Yine 1-2 ay makyaj yapmayarak cildinizi dinlendirebilir aynı zamanda bakımlar ile cildinizi şımartabilirsiniz. Böylece cildiniz eğer sorunlu ise kendini toparlayacak, problemsiz ise daha da göz alıcı ve bebek gibi olacak.

Epilasyon

Belki de en can sıkıcı ve önemli konu şüphesiz ‘epilasyon‘.. Bunun için olabildiğince erken davranmak ve size en uygun tüylerden kurtulma işlemine karar vermek yararınıza olacaktır. Cildinizin vereceği olağan tepkileri de hesaba katarsak aylar öncesinden bu can sıkıcı mevzu ile ilgilenmeniz gerekiyor. Lazer epilasyon merkezlerinde veya kendiniz ev konforunda istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Yapacağınız en büyük hata düğüne günler kala bu can sıkıcı olayı çözmeye çalışmak olabilir, şimdiden uyaralım. Kırmızı hassas ve acılı bir cilt ile gelin olmak istemezsiniz öyle değil mi? Düğün için en önemli hazırlık aşaması olan epilasyonu olabildiğince erken çözmek üstünüzden büyük bir yük kaldıracağından kafanız çok daha rahat edecek.