Düğüne Günler Kala Saç Rengi Değişikliğinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğününüze haftalar hatta belkide günler kaldı. Fakat siz ısrarla saç modelinizi ve özellikle saç renginizi değiştirmek istiyorsunuz. Fakat böyle bir riske girmeden ve en önemlisi en özel gününüzü mahvetmeden önce aklınızda bulunması gerekenler var. Belki de işin heyecanı ile bu noktaları es geçiyorsunuz. Bizim görevimiz ise size hatırlatmak. Yazımızda düğüne günler kala saç modeli ve saç rengi değişikliğinde dikkat etmeniz gereken püf noktalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar..

Riskli Seçimlerden Kaçının

Saç rengini değiştirmek belki de düğünden aylar önce vermeniz gereken bir karardır. Çünkü halihazırda içinize sinmeme, size yakışmama ve en kötü durum olan saçlarınızın deforme olması, yıpranması durumu söz konusu olabilir. Özellikle koyu renk saçlara sahipseniz ve istediğiniz saç rengi saç renginizden çok daha açık bir ton ise saçlarınızı emanet ettiğiniz kuaförün ne kadar deneyimli olduğu ön planda olmalı. Çünkü siyah saçtan sarı, platin rengi turuncu saça dönmek çok zor oluyor. Keza daha koyu kahve ve kestane saçlardan farklı renklere dönüşümde zor olabiliyor. Bu kararı vermeden önce mutlaka kuaförünüzü iyi bir şekilde araştırmalı ve saçlarınızın yapamayacağından emin olmalısınız. Özellikle saç derisine kadar ciddi bir açılma işlemine sahip saç rengi istiyorsanız, saçlarınızın yanma, kopma olasılığını göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Elbette her kuaför bu kadar acemi değil. Siz deneyimli bir kuaförü tercih ettiğinizden emin olduktan sonra saç renginizi değiştirebilirsiniz.

Peki saç modeli değiştirirken nelere dikkat etmelisiniz?

Gelinliğinize uygun bir saç tasarımı yapmanız çok önemli. Gelinliğinizin sırt dekoltesi var ise büyük ihtimalle sırt dekoltesini ön plana çıkarmak için topuz modeli tercih edeceksiniz. Fakat gelinliğiniz halihazırda daha çok bahara uygun ise belki de uzun dalgalı saç modelini açık bir şekilde kullanmayı tercih edeceksiniz. Bunun için düğününüzde nasıl bir saç modeli istediğinize karar vermelisiniz. Eğer topuz gibi ciddi bir model istiyorsanız saçlarınızın yeteri kadar uzunlukta olmasına ve en önemlisi saçlarınıza fazla kat atılmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü topuz yaparken katlar aralardan çıkabilir ve can sıkıcı durumlar oluşturabilir. Saçlarınızı boy ve uzunluğuna fazla dokundurmadan radikal kararlar vermeden önce iyice düşünmenizi öneriyoruz.

En özel gününüz olan düğününüzden sonra saç modelini değiştirmek çok daha akıllıca olacaktır. Elbette düğünden önce saçlarınıza bakım yapmak, kırıklarını aldırmak ve hafif bir şekilde kısaltmak saçlarınızın daha bakımlı olmasına yardımcı olacaktır. Fakat radikal değişikliklerden şimdilik kaçınmanızı öneriyoruz.