Düz Hacimsiz ve Yağlı Saçlar İçin Öneriler

Saçlarınızın hacimsizliğinden, çabuk yağlanmasından, çabuk sönmesinden ve verdiğiniz hiçbir şekli  tutmamasından şikayetçiyseniz o halde doğru yerdesiniz! İşte düz, hacimsiz, çabuk yağlanan ve şekil tutmayan saçlar için pratik öneriler;

İşe ilk olarak saçlarınızın sebum dengesini düzenleyerek başlayalım.. Saçlarınızın sebum dengesini düzenlediğinizde saçlarınızın daha çabuk yağlanma sorununu ve hacimsizliğini de kontrol altına almış olacaksınız. Bunun için size çay ağacı yağını öneriyoruz.. Çay ağacı yağı antiseptik ve antibakteriyel özelliğinden dolayı saç derisindeki fazla yağlanmayı kontrol altına alır ve saç derisini derinlemesine temizleyerek nefes almasını sağlar.. Böylece daha hacimli saçlara kavuşursunuz.. İhtiyacınız olan şey ise çay ağacı yağı özlü bir şampuan!

Eğer piyasada çay ağacı yağı içeren şampuanlar bulmakta zorlanıyorsanız kendi kullandığınız şampuanın içine aktardan aldığınız çay ağacı yağını 5-6 damla damlatarak özel bir içerik elde edebilirsiniz. Böylece saçlarımız daha geç yağlanacak ve hacmini gün boyu koruyacaktır..

Kuru şampuanlar da hacimsiz saçları kurtaran pratik ürünlerden! Saçlarınıza şekil verdikten sonra saç diplerinize daha havalı, hacimli görünmesi için bir miktar kuru şampuan kullanabilirsiniz. Fakat kuru şampuanı fazla kullanmamaya özen gösterin. Çünkü uzun vadede saç diplerinde birikerek kalıntıya neden olabilir. Bu da saçlarınızın daha çabuk yağlanmasına ve gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir. Bir miktar kuru şampuanı belirli bir mesafeden saç diplerinize sıktıktan sonra parmaklarınız yardımı ile iyice karıştırın. Ardından saçlarınızın daha hacimli, daha havalı göründüğünü fark edeceksiniz..

Sıradaki öneri düz saçlara geliyor! Eğer saçlarınızda doğal, kendi dalgasını gösteren modeller kullanmayı istiyorsanız o halde ihtiyacınız olan şey sadece bir bigudi! Saçlarınız hafif nemliyken duştan çıktıktan sonra saçlarınıza bir miktar deniz tuzu spreyi uygulayın. Deniz tuzu spreyi saçlarınıza hafif bir doku katar ve vereceğiniz şeklin daha kolay korunmasına yardımcı olur. Bigudi ile saçlarınızı sardıktan sonra ertesi sabah açın çok daha doğal, kendinden dalgalı ve maşa yapılmamış gibi gözüken saçlara sahip olacaksınız! Aynı zamanda saçlarınız çok daha hacimli ve dolgun görünecektir!