Düz Saçlı Erkeklere Özel Saç Bakım ve Şekillendirme Rehberi

Düz saçlı erkeklerin en büyük sorunu şüphesiz saçlarının hacimsiz olması, çabuk yağlanması veya hacminin sönerek gün boyu saçlarının yapışmasıdır..Bu tarz problemlerin önüne geçebilmek için özel içerikli ürünler kullanmanız gerekiyor. Saçlarınızı şekillendirmenin püf noktaları ve hangi ürünleri tercih edeceğiniz konusunda bilgiler öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. İşte düz saçlı erkeklere özel saç bakım ürünleri, keyifli okumalar..

Düz saçlı erkeklerin en büyük probleminin hacım sorunu olduğunu dile getirdik. Hacim sorununun önüne geçebilmek için arındırıcı, saçlarınıza ekstra olarak hacım veren şampuanlar tercih etmemiz gerekiyor. Özellikle çay ağacı yağı içeren veya mentol içeren şampuanlar saç derinizi derinlemesine arındırır, hacim kazanmasına yardımcı olur. Böylece düz saçlarınız hacimsiz görünmez. Düz saçların en büyük problemlerinden biri de şüphesiz fön ve ısıl işlemi gibi uygulamaları tutmamalıdır.. Eğer saçlarınız ekstra olarak verdiğiniz şekli tutmuyor ise o halde saçlarınızı şekillendirmeden önce saç spreyi sıkmanızı öneriyoruz. Genelde kuaförlerde saç spreyinin fönden sonra sıkıldığına rastlamışsınızdır. Fakat saç tutuşunu yüksek olabilmesi için kuru saçlarınıza önceden saç spreyi sıkarak fön çektiğinizde sonucun çok daha kalıcı olduğunu göreceksiniz.

Saç tellerini kalınlaştığı için böylece saçlarınızın ısı işleminde, fönde tutuşu yükselecektir. Bu işlemi uygulamadan önce saçlarınızın kuru ve temiz olmasına dikkat edin. 25 30 santimetre uzaklıktan saç spreyini saçlarınızı sıktıktan sonra veya şekillendirme işlemine geçebilirsiniz. Fön işlemi sırasında kurutma makinasının orta ayarına getirerek saçlarınızı şekillendirmeye çalışın. Saçlarınızı ısının zararlı etkilerinden korumak için saç bakım yağı da kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı şekillendirirken Saç kurutma makinasını veya fön makinasının ince uçlu kullanmaya özen gösterin. İnce ucu sayesinde saçlarınıza ekstra olarak hacim verebilirsiniz. Saçlarınızı kuruturken saçlarınızı önünüze atın ve ekstra olarak hacimli bir şekilde kuruması için parmaklarınızı yardımı ile karıştırmayı unutmayın.

Bu püf noktaları yardımıyla düz saçlar saçlarınıza çok daha rahat fön çekebilecek aynı zamanda hacım problemi yaşamayacaksınız. Saçlarınızın ekstra olarak hacimli görünmesin isterseniz kuru şampuan da faydalanabilirsiniz Kuru şampuan saçlarınızdaki fazla yağı emerek saçlarınızın ekstra olarak hacimli görünmesine yardımcı olacaktır.