Düzenli Tüketilen Kemik Suyunun İnanılmaz Faydaları

 

Çoğu zaman herhangi bir kırığımız, burkulma sorunumuz olduğunda doktorların bile bize tavsiye ettiği şey bol bol kemik suyu tüketmemizdir. Peki ama doktorların bile reçetelerinde yer verdiği kemik suyunun kemikleri iyileştirmek ve güçlendirmek dışında birbirinden farklı etkilerinin olduğunu biliyor muydunuz? Sofralarımızdan eksik etmek istemeyeceğiniz kemik suyunun çok şaşıracağınız faydaları yazımızda, keyifli okumalar.

Kemik suyunun bilinen en büyük faydalarından biri elbette kemikleri güçlendirmesidir. Kemikleri güçlendirirken aynı zamanda kemiklerin birbirine kaynaşmasına kırıkların daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Özellikle büyüme çağındaki çocuklar için kemik suyu tüketimi içerisindeki ilikde suya karıştığından dolayı oldukça faydalıdır. Kemik ve iliğin bir arada kullanıldığı kemik suyu çorbaları çocuğunuzun gelişimine büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Fakat kemik suyunun herkes tarafından bilinmeyen bir başka faydası da güzellik adınadır. Bakım ürünlerinde kullanılan kolajen maddesi kemik suyunun içerisinde doğal yoldan vardır. Yani dıştan kolajen desteği almak yerine içten kemik suyunu tüketerek adeta cildinizde kolajen etkisini ortaya çıkartabilirsiniz.

Kolajen cildin elastikiyetini kaybetmemesi, dolgunluğunu ve genç görünümünü kaybetmemesi için genellikle cilt bakım kremlerinin içerisinde bulunur. Sıvı olarak tüketilen veya toz formdaki kolajenler de piyasada bulunmaktadır. Fakat neden en doğalını tüketmeyelim ki? Kemik suyunun içerisinde bulunan doğal kolajen desteği ile cildiniz ışıl ışıl parlarken aynı zamanda dinamik ve genç bir görünüme kavuşacaktır. Kemik suyu aynı zamanda enerji verir ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur. Eğer siz de uzun süre koşuşturmalı bir işte çalışıyorsanız iyi beslenemiyorsanız ve bağışıklık sisteminizin zayıfladığını düşünüyorsanız o halde evde güzel bir kemik çorbası kaynatmanızı öneriyoruz.

İçerisinde bol miktarda baharat ve hatta karabiber atarak boğazlarınızın yumuşamasına, hastalıkları daha çabuk atlatmaya ve immün sisteminizin güçlenmesini gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Kemik çorbası düzenli olarak tüketildiğinde ve kemik suyu ile yapılan diğer yemeklerle birlikte tüketildiğinde hem lezzet bakımından size hoş saatler yaşatacak hem de en önemli şey olan kemiklerinizin sağlığına katkıda bulunmuş olacaksınız. Özellikle emziren anneler, çocuk doğurmuş kadınlar kalsiyum bakımından daha zayıftır ve kemikleri çok daha güçsüzdür. Kadınlar başta olmak üzere ergenlik çağındaki çocuklar düzenli olarak kemik suyunu tükettiğinde hem gelişimlerine katkısı olacaktır hem de bağışıklık sistemleri kuvvetlenerek hastalıklara yakalanma oranı düşecektir.