Ekolojik Yaşamanın Altın Kuralları

Ekolojik Yaşamanın Altın Kuralları, çevreye duyarlı, bilinçli ve en önemlisi örnek bir ebeveyn olmak istiyorsanız daha işin başında rutin zararlı alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz, sorgulamanız ve daha hassas davranmanız gerekiyor ..İşte ekolojik yaşamanın altın kuralları;

Ekolojik Yaşamanın Altın Kuralları

Bazen gün içinde farkında olarak veya olmayarak yaptığımız davranışlar milyonlarca insanın da aynı davranışları yapması ile birlikte adeta bir doğa katliamına dönüşüyor.. Bunun ilk örneği alışveriş poşetleri.. Durmak bilmeksizin tüketilen, tüketildikçe üretilen plastik çöp poşetleri çevreye oldukça fazla zarar veriyor.

Siz bu zararın bir parçası olmak istemiyorsanız alışverişlerinizde daima bez poşetler kullanmaya özen gösterin. Birkaç bez poşetiniz olsun ve tüm alışverişlere bu bez poşetiniz ile gidin. Böylece biraz olsun plastik kullanımını azaltmış olacaksınız.

Evde kullandığımız kağıt peçeteler de birçok ağacın hayatına sebep oluyor. Bunun önüne geçmek için de yine bez peçetelerden faydalanabilirsiniz. Bu hem kendi sağlığınız için, hem de duyarlı bir bireyin yapması gereken bir davranış olduğu için size kendinizi iyi hissettirecektir.

Ekolojik Yaşamanın Altın Kuralları

Alışveriş çılgınlığınız nereye gidiyor? Bunu sorgulayın. Eğer her ay kendinize birkaç yeni parça kıyafet alıyor ve en önemlisi bunları kullanmıyorsanız o halde buna dur demenin zamanı geldi demektir.. Dolabınızı açın, kullanmadığınız kıyafetlerinizi ihtiyacı olanlara bağışlayın ve artık yeni parçalar alırken düşünerek almayı tercih edin.

Atıklarımızı düzenli biriktirmek yapabileceğiniz en önemli doğa dostu davranışlardan biri ..Cam şişelerinizi, kağıt atıklarınızı, pillerinizi şehirde bulunan özel çöp kutularına atmak geri dönüşüme büyük katkı sağlamanıza yardımcı olur.