Ekose senelerdir modası geçmeyen, hiçbir zaman eskimeyen ve mutlaka hepimizin dolabında bir parça dahi olsun bulunan harika bir desendir. Eğer ekose desenlerini ve ekose detaylı parçaları seviyorsanız bu yıl çok mutlu olacaksınız. Çünkü ekose modası geri dönüyor! Ortaokul ve lise yıllarımızda giydiğimiz ekoseli etekleri, ekose parçaları, ekoseli yelekleri özlediyseniz bu yıl dolabınızdan ekose parçaları çıkarmanın tam da sırası! İşte birbirinden güzel ekose kombin önerileri;

Ekose zaten başlı başına iddialı ve renkli bir parça olduğu için göz yormaması adına sade kombinler ile tercih etmenizi öneriyoruz. Ekoseyi montunuzda, kabanınızda kısacası üst kısmında tercih edecekseniz mutlaka siyah bir pantolon, siyah bluzlerin üzerine kullanmayı deneyin. Veya beyaz bir kombin üzerine ekose parçalarınızı da kullanabilirsiniz. Bu sizi hem daha şık gösterecek hem de en iddialı parçanın öyle çıkmasına yardımcı olacaktır.

Ekoseyi çanta, ayakkabı gibi aksesuarlarda kullanacaksınız yine bütünlüğü bozmamak adına çanta ayakkabı uyumuna dikkat edebilirsiniz. Bu her zaman klişe gibi görünse de ekose birbirine uyumlu parçalar ile çok daha güzel görünmektedir ve kendini göstermektedir. Ekose parçaları tamamlarken ekosenin içinde bulunan renklere de dikkat etmelisiniz. Örneğin yeşilli mavili bir ekose desenini siyah ile, kırmızılı bir ekoseyi lacivert ile kombinleyebilirsiniz. Bu tamamen sizin özgün fikirlerinize kalmış.

Ekose parçaları özellikle şal fular gibi aksesuarlarda tercih edecekseniz o zaman montununuzun, kabanınızın veya trençkotunuzun tek renkli olmasına özen gösterin. Özellikle krem rengi trençkotların üzerinde her renk ekose desenine yer verebilirsiniz.