Günlük hayatta kullanmaya çekindiğimiz renkleri bir arada kullanmak, dolabımızda bekleyen en gösterişli, uçuk kaçık kıyafetleri giymek.. Nasıl da heyecan verici! Yaz geldiyse festival zamanları da yaklaştı demektir! İşte konser alanında parmakla gösterilen, en ışıltılı kız olman için ilham alacağın makyaj örnekleri;

Işıltı, Daha Fazla Işıltı!

Festival makyajlarının abartıyı kaldırdığını söylerken şaka yapmıyorduk! Hiç uygulamadığın makyaj tekniklerini uygulayacağın yegane zaman geldi çattı! Hadi yaratıcılığını konuştur. Örneğin göz altlarına kapatıcı yerine simler, pullar ve taşlar yapıştırabilirsin. Festival alanına vardığında yaptığın makyajdan değil daha fazla yapamadığın çılgınlıklardan pişman olacaksın emin ol.

Pullar,Taşlar

Kırtasiyeden bile kolaylıkla bulabileceğin pulları ve taşları en son ne zaman kullandığını hatırlıyor musun? İşte şimdi gösterişli ve parlak tüm malzemeleri kullanmanın tam da vakti! Yüzünün istediğin bölgelerine çeşitli renk ve büyüklüklerde taşlar yapıştırabilirsin. Bunun için takma kirpik yapıştırıcısını kullanabilirsin. Gün içinde taşların düşme ihtimaline karşın çantana biraz taş-pul ve kirpik yapıştırıcısını almayı unutma!

Başka Bir Gezegenden Gelen Güzellik

Sanki bu dünyadan değilmişcesine standart makyaj kalıplarını ve güzellik algılarını aşan bir makyaj yap! Bunun için yüzünün çeşitli bölgelerine ufak çizikler atabilir veya yuvarlak izler yapabilirsin. Aydınlatıcını her zamanki gibi şampanya-bej renklerinde uygulamaktansa bu defa mor,mavi,yeşil renklerde uygulayarak makyajını daha da farklı hale getirebilirsin. Her şey hayal gücüne ve renkli dünyana kalmış anlayacağın! Umarız paylaştığımız makyajlar ufkunu biraz olsun geliştirmiş ve sana ilham vermiştir. Bol bol da fotoğraf çekilmeyi sakın unutma!