En Etkili Cilt Bakım Yöntemleri

Cilt bakımında birbirinden farklı yöntemleri deniyorsan ama istediğin verimi alamıyorsan belki de henüz en etkili cilt bakım yöntemlerini denememiş olabilirsin! Bazı cilt bakım yöntemlerinin cildin alt katmanlarına işleyerek daha etkili olduğunu biliyor musun? İşte profosyonel  cilt bakım merkezlerinde ve profesyonel güzellik salonlarında da uygulanan en etkili cilt bakım yöntemleri!

Kuru Ciltler İçin

Kuru ciltler için en önemli şey Şüphesiz nemdir.. Nem oranı kaybolmuş cilt daha çabuk kırışır, pullanmaya, kaşınmaya, egzamaya meyilli hale gelir.. O yüzden kuru ciltlerin en fazla neme ihtiyacı vardır. Kuru ciltler bakımda daha kremsi formüldeki ürünleri tercih etmelidir. İnce granüllü peelingler, yumuşak yapıda temizleyiciler bunlardan bazıları.. Tonik olarak ise gül suyundan faydalanabilirsiniz. En önemli adım olan nemlendirme adımından sonra mutlaka gece uygulanan uykuda nem maskesini denemelisiniz. Uyurken uygulanan nem maskesi durulama gerekirmez. Durulanmadığından dolayı sabaha kadar cildinizde kalır. Böylece nem terapisi ve nem desteğiyle cildinize ihtiyaç duyduğu nemi sağlar.

Karma ve Yağlı Ciltler

Karma ve yağlı ciltler sivilcelenmeye, akne oluşumuna, siyah nokta oluşumuna ve yağlanmaya müsait olduklarından dolayı ciltlerindeki sebum yani yağ dengesini düzenleyecek içeriklere ihtiyaç duyarlar. Bu içeriklerin başından kil maskeleri, çay ağacı yağı özlü bakım ürünleri ve gözenek küçültücü ürünler gelmektedir..

Yağlı ciltler kuru ciltlere oranla hassasiyeti daha az olduğundan dolayı tanecikli yani iri granüllü peelingleri tercih edebilirler. Peelingden sonra mutlaka cildinizi fazla yağdan arındırmak için kil maskesini tercih etmelisiniz. Kil maskesini temizlemek için nemli bir havlu yardımı ile cildinizden aldırdıktan sonra mutlaka cildinizi toniklemelisiniz. Tonik cildinizi yağdan arındırır, gözeneklerinizi temizler.. Bunun için hem gül suyu, hem maden suyu, hem de çay ağacı yağı özlü tonikleri tercih edebilirsiniz.

Toniğin ardından cildinizdeki fazla yağı dengeleyecek cildinizin uağlandırmayacak bir nemlendirici tercih edebilirsiniz. Bu nemlendirici aynı zamanda gözenekleri küçültmeli ve burun bölgenizde bulunan fazla yağlanmayı kontrol altına alınmalıdır.