En Fit Vücutları Bile Kötü Gösterecek Kıyafet Tercihleri

Ne kadar fit, düzgün ve kendinize güveniniz olacak bir fiziğiniz olursa olsun bazı kıyafetleri tercih ettiğinizde ne kadar deforme ve kötü göründüğüne siz bile inanamazsınız. İşte asla tercih etmemeniz gereken en fit, en iyi vücutları bile kötü gösteren o kıyafet tercihleri, keyifli okumalar.

Düşük Bel Kotlar

2000 yılların başında düşük bel kotların ne kadar moda olduğunu hepimiz hatırlıyoruz. Fakat bu kotlar bacak boyunu kısa göstermesi, bel bölgesini kalın göstermesi bir yana proporsiyonu da alt üst ediyor. Bildiğiniz gibi bacak boyu ve gövde uzantısı birbirine orantılı olacak şekilde giyinmek kıyafet tercih ederken ilk gözetmemiz gereken noktalardan biri. Fakat düşük bel kotlar bunun tam aksi olarak gövde kısmını daha uzun gösteriyor, bacak kısmını ise daha kısa gösteriyor. Tüm bunların yanı sıra bel oyuntusunu ortaya çıkarmadığından dolayı bel bölgenizi daha kalın gösterebilir. Siz siz olun aşırı düşük bel kotlara yönelmekten ziyade en azından orta belli kotları tercih edin. Ayrıca uzmanların görüşüne göre düşük bel kotlar kadınlarda cinsel sağlığı da yakından etkiliyor. Üşütmeye bağlı olarak bel bölgesini ekstra koruyucu bir özelliği olmadığından dolayı oturduğunuzda açılması da bel bölgenizi üşütmenize neden olabiliyor.

Aşırı Dar Gömlekler

Gömlek kalıbı üzerinize tam olarak oturduğunda mucizevi ve sizi harika gösterecek bir güce sahiptir. Kadın, erkek demeden gömlekleri hem günlük hayatımızda hem de iş hayatımızda sıklıkla kullanıyoruz. Fakat özellikle kadınlarda aşırı dar gömleklerin göğüs kısmında potluk oluşturması, sütyeninizi belli etmesi ve en önemlisi düğme detayı ile birlikte hafif bir açıklık oluşturması oldukça çirkin bir görüntü meydana getiriyor. Bu tarz aşırı dar gömlekler omuzlarınıza tam olarak oturmadığından dolayı göğüs kupunu sıkıştırıyor ve göğüslerinizi olduğundan daha basık, daha sarkık gösterebiliyor. Siz siz olun üzerinize tam oturan gömlekler tercih edin. Özellikle omuz ve göğüs oyuntusunun tam olarak üzerinize uygun olduğundan emin olun. Aksi halde göğüsleriniz daha basık bir şekilde görülecektir.

Oversize Modasını Abartmak

Over size modası son yılların en gözde giyim akımlarından biri. Özellikle hafif maskülen tavrı olması, salaş tavrı ile birlikte büyük trençkotlar, büyük kazaklar ve hatta büyük tuniklerin bir arada kullanılması ile farklı ve etnik bir tarz yaratıyor. Fakat özellikle minyon tipli kadınlar oversize modasını biraz abarttığında üzerlerine aşırı bol kıyafetler giydiklerinde vücut hatlarının kaybolduğunu gözlemliyorlar. Bu durum en fit vücutların bile canını sıkacak durumdur. Özellikle bel oyuntusu ortadan kaldıran, kolları aşırı büyük gelen, omuzları düşük gösteren, oversize modası minyon tipli kadınların çok sık tercih etmemesi gereken akımların başında yer alıyor. Eğer illaki büyük beden bir tunik giyecekseniz mümkün olduğunca bel oyuntunuzu ortaya çıkartmak için kemer detayını tercih edebilirsiniz. Ayrıca kalça hizası aşırı aşağıda olan tuniklerin de bacak boynuzu kısacağını unutmayı.