En Güzel Festival Makyajı Örnekleri

Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte içimizde bir kıpırdanma oluyor! Bu kıpırdanma ile birlikte konserler, festivaller ve çeşitli etkinliklere gitme fırsatı yakalıyoruz. Siz de bu güzel mevsimi değerlendirmek, festival ve konserlere katılmak için değişik makyajlar arıyorsanız mutlaka yazımıza göz atmalısınız, keyifli okumalar!

Festival denince aklımıza bol bol simler, aydınlatıcılar, rengarenk göz makyajları geliyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de gözlerimiz için kullandığımız pul ve simleri yanaklarımıza aydınlatıcı olarak uygulamak! Bunun için bir sim yapıştırıcısına ihtiyacınız var. Sıradan bir yapıştırıcı olmaması önemli. Çünkü cilt ile uyumlu dermatolojik olarak test edilmiş bir yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor. Ayrıca simleri uygulayacağınız yerlere yani elmacık kemiklerinizin üzerine parmaklarınız yardımıyla bu yapışkanı uygulayın, ardından simleri tek tek yapıştırmaya başlayın. İşte rengarenk, farklı aydınlatıcınız hazır!

Festival makyajının olmazsa olmazlarından biri de elbette renkli göz makyajları! Göz makyajlarını en renkli ve en gösterişli hale getirmek için rengarenk likit eyeliner ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle turkuaz mavisi, derin maviler, sarılar, yeşiller, her birini karıştırarak gökkuşağı gibi rengarenk bir eyeliner elde edebilirsiniz! Tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Bu da yetmezse renkli eyelinerınızı kalın bir şekilde çekerek üzerine simli eyeliner uygulayarak daha da dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Ayrıca gözlerinizin altına da renkli eyeliner’ı getirerek çeşitli ikonlar ve simgeler çizebilirsiniz. Unutmayın festival makyajında yapmak istediğiniz, içinizden gelen tüm makyajları yapabilirsiniz. Hiçbir şey aşırıya kaçmayacaktır.