En İyi Makyaj Bazları

 

Günümüzde tek başına fondöteni cildimize uygulamak yerine makyaj bazları ile hem etkisini arttırıyoruz hem de cildimizi daha sağlıklı hale getirebiliyoruz. Günümüzde kozmetik marketlerde raflarda binlerce farklı markaya ait bir sürü baza rastlayabilirsiniz. Peki bu bazlar neye göre tercih ediliyor? En iyi makyaj bazları hangileri? Gelin birlikte inceleyelim. Yazımızda makyaj bazı dosyasını sizler için aralıyoruz, keyifli okumalar.

Işıltılı makyaj bazları

Işıltılı makyaj bazları genel anlamda solgun ve mat ciltleri aydınlatmak ve anında dinç göstermek için kullanılır. Işıltılı makyaj bazları aynı zamanda mat fondötenler ile birlikte karıştırılarak uygulandığında daha ıslak ve sağlıklı bir ten görünümü elde etmiş olursunuz. Işıltılı makyaj bazlarını tek başına uygulayarak günlük hayatta fondöten, BB veya CC krem kullanmadan da sağlıklı bir cilt görünümü elde etmeniz mümkündür.

Silikonlu makyaj bazları

Geniş gözeneklerden muzdaripseniz allık uygulamasında, highlighter uygulamasında ve fondöteninizin burun çevresindeki gözeneklere dolmasında ne kadar sıkıntı yaşadığınızı tahmin edebiliyoruz. Gözenek görünümünü minimuma indirmek için silikonlu makyaj bazılarından faydalanabilirsiniz. Silikonlu makyaj bazları gözeneklerinizin görünümünü anında gidererek hafif bir şekilde gözeneklerinizi doldurur ve kadifemsi pürüzsüz bir ten yaratır. Böylece makyaja uygun bir cilt elde etmiş olursunuz. Silikonlu makyaj bazlarının üzerine uygulayacağınız ten ürünleri hem çok daha iyi duracak hem de gözeneklerinize dolmayacaktır.

 

Renk düzenleyici makyaj bazları

Cildinizde güneş lekeleri var ise, minik kızarıklıklar, morluklar veya kahverengi lekeler var ise ohalde renk düzenleyici makyaj bazlarından faydalanabilirsiniz. Bu tarz bazlar hafif bir kapatıcılığa sahip olabiliyor. İçerisinde hem minik ışıltılar hem de renk verici pigmentler sayesinde üstüne uygulayacağınız ürün ne kadar ince olursa olsun cilt renginiz daha eşitlenmiş görünüyor. Ayrıca bu tarz bazıları fondöten, BB veya CC krem yerine de günlük hayatta tercih edebilirsiniz. Yazımızda cildinize en uygun ve en iyi makyaj bazlarından bahsettik. Sizde makyaj bazlarını makyaj rutininize ekleyerek ten görünümünüzü çok daha hafif çok daha aydınlık ve sağlıklı gösterebilirsiniz.