En Popüler Erkek Saç Kesim Modelleri

Kendinize yeni bir tarz yaratmanın veya imajınızı değiştirmenin en kolay yollarından biri de saç kesim modelini değiştirmektir. 2018 yılında erkek saç kesim modellerinde birçok yeni model görüyoruz. Bununla birlikte eski modellerin yeniden trend oluşunu ve farklı modellerle olan uyumuna da rastlıyoruz. İşte en popüler erkek saç kesim modellerinden bazı örnekler;

Orta Boy Dalgalı Saç Kesim Modelleri

Eğer hali hazırda uzun bir saç kesiminiz var ise fakat Bahar ve yaz aylarında kendinizi daha hafiflemiş hissetmek istiyorsanız ve saçlarınıza daha kolay şekil vermek istiyorsanız o halde saçlarınızı biraz daha kestirmeniz, kat attırmanız gerekiyor olabilir! Orta boy dalgalı saç kesim modelleri özellikle yaz aylarında oldukça pratik bir şekilde şekil verildiğinden çok tercih ediliyor. Bu modeli şekil vermek çok kolay; bir miktar wax, jöle, krem veya şekillendirici saç köpüğünü avcunuzda ısıtın. Bu ürünler ile saçlarınızı kuruturken saçlarınızı yukarı doğru avcunuzun içine alarak hafifçe sıkıp dalga oluşmasını sağlayın, işte bu kadar!

Mohawk Saç Kesimi

Viking dizilerinden çıkmışcasına modern, göz alıcı ve bir o kadarda popüler saç kesimi olan mohawk saç modelleri için saçlarınızın bir miktar uzun olması gerekiyor. Yanları kısa, üst kısımları ise bir hayli uzun olarak bırakılan saç kesimine Mohawk saç kesimi adı veriliyor. Eğer siz de sık sık topuz yapıyorsanız ve topuz yapmaktan hoşlanıyorsanız Mohawk saç modelini deneyebilirsiniz. Saçlarınızın tepe kısımlarındaki saçlar oldukça uzun olduğundan dolayı dilerseniz örgü modellerini de deneyebilirsiniz. Yanlar kısa olduğu için bahar ve yaz aylarında da kullanmak için ideal bir saç modelidir.

Klasik Saç Modeli

Modası hiç geçmeyen erkek saç kesim modellerinden biri klasik saç modelidir. Saçın sağa veya sola yatırılarak ayrılarak kullanıldığı saç modelinde dikkat etmeniz gereken saçlarınızın gürlüğüne ve yoğunluğuna bağlı olarak saç modelinin değişiklik göstereceğidir. Yani saçlarınız çok gür ve yoğun ise bu tarz klasik saç modellerini şekillendirmek sizin için zor olabilir. Fakat aksine saçlarınız biraz az ise bu tarz saç modelleri sizin için oldukça kurtarıcı olabilir. İster şekillendirici ile isterseniz şekillendiriciye ihtiyaç duymadan oluşturabileceğiniz bu saç modellerini her mevsim her yaşta ve her dönemde modası geçmeyecek şekilde kullanabilirsiniz.