En Popüler Göz Estetiği Çeşitleri

Bakışlar ifademizin en güçlü araçlarından biridir. Öyle ki yaş almamızın ilk belli olduğu yerlerden biri gözlerimiz ve göz çevremizdir. Kimi zaman göz çevremiz bizim ne kadar yorgun olduğumuzu, ne kadar stres yaşadığımızı gözler önüne serebilir. Göz çevresinden bir insanın hayatı ile ilgili yaşadıkları ile ilgili çok şey çıkartılabilir aslında. Örneğin göz çevresi oldukça mor kimseler eğer eğer genetik değil ise yoğun stresli bir işte çalışıyor, göz çevresi şiş kimseler yoğun tuz tüketiyor ve düzensiz besleniyor, yoğun kırışıklığa sahip kişiler ise fazlaca mimik yapıyor ve en önemlisi göz çevresini nemlendirmiyor olmalı. Gördüğünüz gibi göz çevresi sorunlarından insanların hayatı ile ilgili bile bilgilere ulaşabiliyoruz. Peki göz çevresi bu kadar önemliyken göz estetiği ne kadar gelişti? Günümüzde en sık yaptırılan göz estetiği uygulamalarından, en popüler göz estetiği çeşitlerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar..

Göz estetiği badem göz ameliyatı ile ünlenmiştir.

Badem göz ameliyatı göz kapaklarının daha gergin görünmesine, gözlerin daha çekik görünmesine ve yaşlanma belirtilerinin minimuma inmesine yardımcı olur. Badem göz ameliyatını özellikle sarkık göz kapağına sahip kişiler sıklıkla yaptırmaktadır. Sarkık göz kapaklarından bir miktar göz kapağı kesilip alınarak diğer kısma dikiliyor ve böylece göz daha açık daha kalkık görünüyor. Daha kalkık bakışlara sahip olmak ise yaşınızı 5-10 yaş daha gençleştiriyor. Ne dersiniz denemeye değer mi?

Göz estetiği için aynı zamanda çekik göz ameliyatları da yapılıyor.

Bildiğiniz gibi çekik gözler her zaman daha çekici etkileyici ve seksi bulunmuştur. Bunu bilen kadınlarda gözlerinin çekik görünmesi için çekik göz ameliyatı yaptırıyor. Bunun için gözün dış kısmında alınan bir parça et diğer kısma dikilerek çekik göz ameliyatı tamamlanıyor. İz kalmaması adına son yıllarda oldukça modern uygulamalar da yapılıyor. Son olarak göz çevresine ışık dolgusu, botoks ve hyaluronik asit uygulaması ile kırışıklıklar yok ediliyor, göz çukuru minimuma indiriliyor ve ışık dolgusu sayesinde de göz altı morluklarından neredeyse tamamen kurtulunabiliyor. Gördüğünüz gibi son yıllarda sırf göz çevresi ameliyatlarında bile bir hayli artış olmuş durumda. Bunun en büyük nedeni çeşitlenen göz çevresi uygulamaları. Eğer bu yöntemleri sıralayacak olursak ilk sırada ışık uygulaması, botoks uygulaması ve hyaluronik asit uygulaması yer alıyor. Diğer sırada badem göz ameliyatı en son çekik göz ameliyatı yer alıyor. Aynı zamanda kaş kaldırma kaşı askılama ameliyatları da yapılıyor.