En Popüler Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

 

Gün geçmiyor ki cilt bakımında birbirinden ilginç adımlar birbirinden ilginç ürünler piyasaya sürülmesin. Bildiğiniz gibi kadın erkek büyük küçük demeden hemen hemen herkesin problemi olan siyah noktalar için birbirinden farklı ürünler piyasaya sürülüyor. En popüler ürünler kil maskeleri, burun bantları ve siyah noktaları sıkarak çıkartabileceğiniz çeşitli pedler. Fakat bunlarla da yetinilmiyor. Piyasaya o kadar farklı ürünler sürülüyor ki siyah noktalara elveda demek için herkes elinden geleni yapıyor. İşte son zamanların en popüler siyah nokta temizleme ürünleri ve yöntemleri, keyifli okumalar.

Vakum ile siyah nokta temizleme

Bir Japon muciti vakum ile siyah nokta temizleme ürününü piyasaya sürdüğünden beri sosyal medyada çok sık bir şekilde paylaşılan bu görüntüler adeta viral oldu. Birbirinden farklı ünlü isimler YouTube ve diğer sosyal medya mecralarında bu ürünü kullanarak siyah noktalarından kurtulduğu videoları paylaşıyor. Milyonlarca izlenen bu videolar herkesin bu ürüne sahip olma isteğini artırıyor. Ürünün temel mantığı tıpkı bir vakum aleti gibi ucunda yuvarlak bir bilye bulunan plastik kısma siyah noktaların, minik yağ bezelerinin kısacası gözeneklerin içerisinde bulunan tüm kirlerin çekilmesini sağlamak. Bu ürünü profesyonel bir şekilde kullanmak cildinizde leke kalmaması için aslında oldukça önemli. Çünkü vakum ile cildiniz morarabilir ve geçmeyen morluklar ile birlikte kılcal damar kanamaları meydana gelebilir. Hal böyle olunca vakumlu temizleme aletleri kim zaman iyi sonuç vermeyebiliyor. Çünkü hassas ciltler başta olmak üzere bu ürünü kullanmayı bilmeyen veya yanak gibi daha yumuşak bölgelere bu ürünü uygulayanlar hem cilt sarkması hem de morarma sorunu ile karşılaşabilir. Hatta kanayan kılcal damarlar yüzeye çok yakın ise izi geçmiyor ve kalıcı bir hal alabiliyor. Bu yüzden vakum ile siyah nokta temizlemek bizce profesyonel ellere bırakılması gereken bir adım.

3 aşamalı temizlik ürünleri

Özellikle Kore trendinde cilt maskelerine, siyah nokta temizleme ürünlerine çok daha fazla rastlıyoruz. Bahsedeceğimiz ürün sıradan siyah nokta temizleme bantları gibi değil. Çünkü 3 hatta bazıları 4 farklı aşamadan oluşabiliyor.

 

İlk aşama gözenekleri genişletme

Üçlü paket halinde satılan bu ürünlerin ilk aşaması sürüldüğü anda cildi yumuşatan, gözenekleri genişleten ve içerisindeki kirlerin daha kolay alınmasını sağlayan hafif bir losyona sahip. Bu losyonu burun kenarlarınıza uyguladıktan sonra ikinci adıma geçiyorsunuz.

 

İkinci adım kuvvetli siyah nokta bandı

Diğer bantlardan daha farklı olarak çok kuvvetli, tutuşu oldukça güçlü bir siyah nokta bandı hayal edin. Bu bandı losyonu sürdükten ve gözlüklerinizi genişlettikten sonra burun üzerine yapıştırıyorsunuz. Birkaç dakika kurumasını bekledikten sonra nazik bir şekilde kaldırdığınızda tüm siyah noktaları burun bandında görebiliyorsunuz.

 

3 adım gözenekleri kapat

Gözenekleri kapatmak için yine özel bir solüsyon bulunuyor. Bu 3 adımlı cilt bakım ürününde sonuncu adım gözenekleri biraz daha görünmez hale getirmek ve siyah nokta oluşumunu engellemek için kullanılıyor. Görmüş olduğunuz gibi birbirinden farklı siyah nokta temizleme teknikleri günümüzde hala popüleritesini koruyor. Bakalım gelecekte bizi ne gibi yenilikler bekliyor.